Pilcz Studios fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pilcz Studios fórum

Pilcz Studios fórum
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Játékkészítés

Go down 
+35
TigerGirl
propet
RoliX
Batman
barnabás
HomeGnome
Stein Péter
InsaneWizard77
Rajongó1.3
sdomi
akos
Csabeeh123
carlosinho
tarodid
zombiman123
simike47
Achu
Mitanni
csabi107
Rowland
Buldozerjoe
Norbii
ATI Radeon (Dreamgames)
TaPeti
indy32
Devrick
palpinty
vegita24
daneeca
Roli
GERY
tomin
rider17
Bandi
placyd
39 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 13:58

Ezt a 3D "divatot" általában nem kalandjátékokhoz használják fel, hanem legtöbb esetben FPS-ekhez. Egy tényleg 3D-s térben, ahol érvényesülhet az új DirectX. Minél kidolgozottabb és szebb a látvány, annál jobb Trailert lehet csinálni és annál drágábban lehet eladni. Egy kalandjáték azért más. Itt ha 3D-ben is készül a háttér, végül úgyis csak egy 2D-s sík kép lesz belőle, amin egy karakter mászkál. Ezért is nem számít hány poligont használsz vagy milyen effekteket teszel rá. Sőt sok esetben a végső effekteket csak Photoshopban rádobálják és kész.
A grafika nagyban befolyásolja a játék hangulatát. Egyértelműen a játék tervezett stílusához kell igazítani a grafikát. Például egy Monkey Island féle grafika, ami elég karikaturisztikus, nyilván egy humorosabb játékhoz illik. Ha egy komolyabb hangvételű játékot szeretnénk, esetleg horrorosat, szerintem a legjobb egy olyan grafika, mint amit én is kitettem ide. Legalábbis nekem ez a véleményem.

akos és Jax! Próbáljátok egyszer 32 bites színmélységgel, nemtudom, csak tippelek, de próbát megér, csak h mi történik akkor.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 11:17

akos írta:
Heloo! Lenne egy gondom az ags el. Játékkészítés - Page 3 Icon_sad
Elkezdtem programozni 3.2.1 el és kiirt egy hibaüzenet!
De amikor megpróbáltam 2.7 be akkor sikerült. -és programozhatok 2.7 be is de ha valaki tudja mi a baj akkor inkább a 3.2.1 et választom.

http://kepfeltoltes.hu/view/110623/hiba_zenet_www.kepfeltoltes.hu_.png


Nekem is pont ezt írta ki.
Szerencsére én meg tudtam fejteni és csinálni, de a képet akkor sem állította be rendesen. Játékkészítés - Page 3 Kopfschuettel
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 10:56

Hát lehet de azzal mit csináljak?
Nem állíthatom át a felbontást mert már a képeket megcsináltam a játékhoz.És kipróbáltam hogy átállítom de akkor meg nem látszik az egész pálya Játékkészítés - Page 3 Icon_sad
Vissza az elejére Go down
anwolosz
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
anwolosz


Hozzászólások száma : 32
Age : 25
Registration date : 2011. Jun. 18.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 10:42

akos írta:
Heloo! Lenne egy gondom az ags el. Játékkészítés - Page 3 Icon_sad
Elkezdtem programozni 3.2.1 el és kiirt egy hibaüzenet!
De amikor megpróbáltam 2.7 be akkor sikerült. -és programozhatok 2.7 be is de ha valaki tudja mi a baj akkor inkább a 3.2.1 et választom.

http://kepfeltoltes.hu/view/110623/hiba_zenet_www.kepfeltoltes.hu_.png


A 800x600 as felbontás, és a 16 szín mélység nem működik együt.
Szerintem ez a gond.
Vissza az elejére Go down
http://wolosz-game.blog.hu/
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 10:36

Heloo! Lenne egy gondom az ags el. Játékkészítés - Page 3 Icon_sad
Elkezdtem programozni 3.2.1 el és kiirt egy hibaüzenet!
De amikor megpróbáltam 2.7 be akkor sikerült. -és programozhatok 2.7 be is de ha valaki tudja mi a baj akkor inkább a 3.2.1 et választom.

http://kepfeltoltes.hu/view/110623/hiba_zenet_www.kepfeltoltes.hu_.png

Vissza az elejére Go down
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 09:14

RoliX írta:


A program önmagában kevés hozzá, hogy ilyet csinálj. Mint ha megkérdeznéd Lenoardo da Vinci -től, hogy milyen ecsettel festette a Mona Lisát, aztán vennél egy olyan ecsetet és azt várnád, hogy most már te is tudsz úgy festeni mint ő Játékkészítés - Page 3 Icon_biggrin

Ez igaz Rolix, ehhez tudás kell, ami Daneecának megvan Játékkészítés - Page 3 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 09:10

Jax írta:

Ez nagyon jó lett!!!
Játékkészítés - Page 3 261945
Persze én nem tudom , hogy milyen programmal kell ilyet csinálni. Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_cry

A program önmagában kevés hozzá, hogy ilyet csinálj. Mint ha megkérdeznéd Lenoardo da Vinci -től, hogy milyen ecsettel festette a Mona Lisát, aztán vennél egy olyan ecsetet és azt várnád, hogy most már te is tudsz úgy festeni mint ő Játékkészítés - Page 3 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 08:54

anwolosz írta:
Én úgyérzem, hogy elég rosszul fogalmaztam. Itt van mire gondoltam igazából: Sok kisebb felbontásu játék, jobb, mint a mai "divatos" grafika. De attól még nem szabad azt hinni, hogy a "divatos" grafika rossz. Például a Pilcz játékok "divatos" rajzokat tartalmaznak, és mégis jó játékok.

Én abból indultam ki, hogy ami nem 3D az eleve nem lehet divatos. Feltéve, hogy komoly játékról van szó. Vagy különben meg lehet nézni, hogy hány 2D játék készül manapság.
De ez nem azt jelenti, hogy én azokat szeretem, engem nem érdekel mi a divatos, nekem akkor is a MI3 és BS stílusú kalandok fognak tetszeni.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 08:02

Ez nagyon jó lett!!!
Játékkészítés - Page 3 261945
Persze én nem tudom , hogy milyen programmal kell ilyet csinálni. Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_cry
Vissza az elejére Go down
anwolosz
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
anwolosz


Hozzászólások száma : 32
Age : 25
Registration date : 2011. Jun. 18.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 06:57

Én úgyérzem, hogy elég rosszul fogalmaztam. Itt van mire gondoltam igazából: Sok kisebb felbontásu játék, jobb, mint a mai "divatos" grafika. De attól még nem szabad azt hinni, hogy a "divatos" grafika rossz. Például a Pilcz játékok "divatos" rajzokat tartalmaznak, és mégis jó játékok.
Vissza az elejére Go down
http://wolosz-game.blog.hu/
palpinty
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
palpinty


Hozzászólások száma : 347
Age : 26
Registration date : 2008. Jan. 07.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 05:56

Ez nagyon jó lett Daneeca gratulálok! Játékkészítés - Page 3 261945
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-23, 01:39

Hát ha már úgy is a grafikánál tartunk:
Demonstrálnám milyen grafikája lesz előreláthatólag a következő játékomnak. Csináltam tegnap éjjel egy kis képet, ma még kiszépítgettem, és ha nincs is teljesen kész a kép bal oldalát (ami nagyjából a végleges állapotban van) megosztanám veletek.
Játékkészítés - Page 3 Street_Render_www.kepfeltoltes.hu_
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-22, 20:48

Az is elég tág fogalom, hogy mi a "jó grafika" Játékkészítés - Page 3 Icon_biggrin
Mert sokak szerint a "jó grafika" az a trendi, legújabb, menő játékoknak van. 3D, 10ezer pologonból álljon egy ember, legyenek rajta directx 11-es effektek, stb.
Mások viszont(például mi) észreveszik a 2D, akár kisebb felbontású háttérrajzok művészi értékét. Főleg azok, akik már próbáltak rajzolni ilyesmit Játékkészítés - Page 3 Icon_smile

Szóval van különbség aközött amit egy vérbeli kalandjátékos gondol jó grafikának, meg amit egy kevésbé gondolkodó, divathullámokat követő srác gondol jó grafikának.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-22, 11:02

Én csomó olyan játékkal játszottam aminek a grafikája nem volt túl jó, de sztori és maga a játék tökéletes volt. Játékkészítés - Page 3 Icon_surprised
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-19, 08:20

Ez tökéletesen így van. Nem attól lesz jobb egy pálya, hogy nagy felbontásban van csinálva. A leghíresebb Lucasarts játékok is mind 320x240-ben készültek és még ma is leesik az emberek álla, hogy milyen jól néznek ki.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
anwolosz
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
anwolosz


Hozzászólások száma : 32
Age : 25
Registration date : 2011. Jun. 18.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-18, 20:58

Teljesen egyetértek RoliX-al. Nagyon sok retro játék jobb volt, mit néhány mostani új. (Kedvencem a lost viking's.) Azonban, szerintem egy játék lehet kiválló is ha jó grafikája van. Én szerintem egy játék lehet jó is, rossz is, a grafikától függetlenül.
Vissza az elejére Go down
http://wolosz-game.blog.hu/
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-18, 20:37

Találtam egy képet egy 320x240 felbontású kalandjátékból.

Játékkészítés - Page 3 Resonance

Csak azért rakom be ide, mert ez a kép valamiért nagyon tetszik és ezzel is szeretném illusztrálni, hogy nem feltétlen kell 800x600-as háttereket rajzolni ahhoz, hogy jól nézzen ki a játék. Főleg ha csak kevés dolog van a képeken és nincsenek nagyon kidolgozva.
Azért mondom ezt, mert a kezdők közül mindenki egyből 800x600-ba akarja csinálni a játékát, még én is úgy csináltam. Pedig a felbontás önmagában semmit nem ér, ha nincs kidolgozva... :/ Viszont a végén meg nem mindegy, hogy 70 megás lesz a játék, vagy 3 megás. Minél kisebb, annál jobb: könnyebb megosztani, gyorsabban letöltik, stb.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-18, 15:12

Én válaszolok szívesen a kérdésekre, sőt örülök, hogy segíthetek. De arra nincs elég idő, meg energia, hogy mindent elmondjunk elejétől a végéig :/ Persze tudom kezdetben nehéz boldogulni az AGS-el, de ez hozzátartozik a dologhoz. Nem véletlen nincs minden második embernek saját játéka Játékkészítés - Page 3 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-18, 09:54

Kösz RoliX, de mostmár mindegy rájöttem hogy csináljam nem defaultból.Túl hamar kérdeztem és megse próbálta magamtól rájönni.Akkor viszont annyit mondok a kezdő játékkészítőknék(nem mintha én nem lennék az) hogy probáljatok magatoktól rájönni a megoldásra és ne mindig menjetek a fórumra vagy bárhova segítségért(rövide ne tegyétek azt amit én).És még 1 dolog ezt tartsátok be amikor 1 játékkal jástzol Játékkészítés - Page 3 Icon_wink
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-18, 09:41

Akkor mondd, hogy mit akarsz megváltoztatni.
Nem fog senki kisregényt írni neked az összes létező beállítási lehetőségről.

"De mindent részletesen mondjatok el.A rajzolást is"

A gépet azért be tudod kapcsolni? Vagy azt is el kell mondani részletesen?

Viccet félretéve, ha azt várod, hogy majd minden hülyeséget elfognak mondani neked "részletesen", akkor nem hiszem, hogy a játékod valaha is kész lesz, mert akiket itt látsz, azok 10 dologból 9-re maguktól jöttek rá és 1-et kérdeztek.

Oké, hogy nagyon objektumorientált, meg emberközeli az ags-ben scriptelés, de azért nem ugyanaz paintben megrajzolni egy lila kockát, meg ags-ben megírni egy működőképes játékot. Valahogy erre sokan nem gondolnak Játékkészítés - Page 3 Kopfschuettel

Felőlem kérdezz, de ha úgy érzed, hogy egyetlen dologra se tudsz rájönni magadtól, akkor gondolkozz el, hogy nem vágtad-e túl nagy fába a fejszéd Játékkészítés - Page 3 Icon_scratch
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-18, 06:43

Tudom, de én sajátot akarok nem a defaultot.
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-17, 21:17

Szerintem nem kapsz gyorsabb választ, hiába teszel 200 felkiáltójelet.

Ha új játék készítésénél a "default game" -et választod az "empty game" helyett, akkor alapból van iconbar-od és inventory-d.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-17, 19:50

Hello

Nagyon fontos kérdésem van.Mindenki aki tudja a választ azonnal válaszoljon!!!Hogy lehet inventoryt csinálni meg iconbart.Annyit tudok mindkettőhöz kell csinálni egy új GUI-t.De mindent részletesen mondjatok el.A rajzolást is Játékkészítés - Page 3 Icon_wink.Nagyon gyorsan kell a válasz!
Vissza az elejére Go down
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-15, 15:44

YouTube - Imagine LogoMotion 1.
YouTube - Logomotion használata


Itt az Imagine!
Játékkészítés - Page 3 Icon_smile
Én a logomotionnal csinálom a mozgatás fázisait.
Érdemes végig nézni a videókat és a weboldalt. Játékkészítés - Page 3 Icon_exclaim
(Az utolsónál a logomoion részt érdemes megnézni!)
Vissza az elejére Go down
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-15, 15:17

KÖSZI!!!! Játékkészítés - Page 3 Icon_bounce
Már tudom, hogy milyen módon fogom megcsinálni. Játékkészítés - Page 3 Icon_surprised
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-15, 12:52

Hát igen.Az a játékészítés(legalábbis sztem Játékkészítés - Page 3 Icon_wink ) legnehezebb része a karakter mozgásásnak megrajzolása.
Itt egy link egy oldalhoz ami televan a Monkey Island játéksorozat főszereplőjének(Guybrush Threepwood) a mozgás fázisaival: Honlap Szerintem keress egy olyat amin jól látszik.
Vissza az elejére Go down
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-14, 15:39

Én a játékkészítésénél csak a mozgatással vagyok gondban. Játékkészítés - Page 3 Icon_pale Játékkészítés - Page 3 Icon_scratch Játékkészítés - Page 3 Confused
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-14, 12:56

Vagy arra is jó, hogy ha pl. egy dialógusban neked kell beírnod a megoldást. Lásd NQ2 végén a számolós feladványt Játékkészítés - Page 3 Icon_wink
De ahogy RoliX írta, bármilyen parancsmegadásra használható, amit a játékosnak kell begépelni.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-13, 09:28

andriii írta:
Hello

Megint én Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Azt szeretném kérdezni hogy mire jó a text parser az ags-ben és hogy lehet őket használni Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Nagyon fontos lenne nekem
Előre is köszönöm

Egy kérdés, mielőtt elmondom: ha azt se tudod, hogy micsoda, miért akarod használni? Játékkészítés - Page 3 Icon_biggrin

Válasz: a parserrel lehet parancsok gépelésével irányítani a játékot. "nézd meg az ablakot" "nyisd ki az ajtót" stb. Lényege, hogy több alternatívát meg lehet adni az adott cselekvéshez, így ha másképp fogalmaz valaki, vagy elírja, akkor is működik.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-13, 08:51

Hello

Megint én Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Játékkészítés - Page 3 Icon_sad Azt szeretném kérdezni hogy mire jó a text parser az ags-ben és hogy lehet őket használni Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Játékkészítés - Page 3 Icon_question Nagyon fontos lenne nekem
Előre is köszönöm
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-11, 11:49

Jó én még bele se néztem a programba, de majd megnézek valami tutorialt, háha felfogok belőle valamit Játékkészítés - Page 3 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-11, 08:45

Biztosan lehet, hiszen már nem egy komolyabb, kiadott játék készült vele. Igaz én annyira nem merültem el benne, hogy tudjam, hogy is kell.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-06-11, 01:56

Placyd, nemtudod wintermute-ban lehet átvezető videókat tenni a játékba? lehet h érdemes lenne kipróbálnom az új projektemhez...
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-05-31, 16:11

Kösz RoliX Játékkészítés - Page 3 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-05-30, 17:41

Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-05-30, 15:09

Hello

Megint én sajna ;( . A karakter mozgását nem nagyon tudom megcsinálni(az előre és a hátra mozgást). Azt szeretném kérdezni hogy nincs-e valaki aki tud olyan képet amin rajta vannak a mozgás fázisai.
Mert ezt nem tudom és probáltam meg nézni más kalandjátékokat(nq3,hazaút stb.) hogy ott milyen de nem láttam mert túl gyors volt.Előre is köszönöm
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-05-13, 12:13

Amúgy nem kell félned a szerzői jogtól se, hacsak nem pénzért akarod árulni a játékot.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-05-13, 10:30

Placyd természetesen komponált saját zenéket, illetve az NQR-nél segített neki egy zeneszerző.

Ha netről akarsz ingyen zenét leszedni, akkor ez tűnik a legjobb forrásnak: http://incompetech.com/m/c/royalty-free/

Nincs túl sok zene és sokan használták/használják az oldalt, szal nem árt figyelni, hogy ne használd mások játékainak a zenéit.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-05-12, 14:47

Helló

Újra én vagyok.Azt szeretném kérdezni,h ogy milyen zenéket használnak azok akik készítettek már játékot (valami nagyobbat pl.:daneeca a HJ-t vagy placyd a NQ-kat).Csak azért kérdezem mert félek a szerzői jogtól stb.
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-27, 13:53

Szia

Na egyébként ne hidd rólam, hogy kerülöm a scriptelést.Mert mindig scriptel írtam.
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-27, 13:37

andriii írta:

az ams oldalán is van tutorial 2.72-es verzióhoz.

Régen készültek, még a 3-as verziók előtt. Viszont kár lenne leszedni az oldalról, mert arra nagyon jók daneeca videói, hogy megismerkedjen az ember az alapfogalmakkal(walkable area, hotspot, object, stb, stb..), meg hogy nagyjából hogyan kell hozzáfogni egy-egy dologhoz AGS-ben. Például én 3.2-ben csináltam a játékomat, de a 2.72-es oktató videóból néztem ki, hogy hogy kell 2 tárgyat kombinálni. Az alapelv ugyanaz, csak a szerkesztő néz ki másképp, máshol vannak a dolgok, máshova kell beírni, stb.

Kezdésnek amúgy lehet, hogy nem rossz a 2.72, mert néhány helyen el lehet kerülni a scriptelést. De később kár lenne ott ragadni.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-27, 13:20

Majd odafigyelek Játékkészítés - Page 3 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-27, 12:47

Oks én is majd váltok, de az első játékomat vagy a demoját most már 2.72-ben fejezem be.De a 2. játékom már 100% hogy min. 3.0- ban lesz és egyébként az ams oldalán is van tutorial 2.72-es verzióhoz.
Ja és egy kérésem lenne RoliX, hogy legközelebb légyszíves ne írd el a nevemet.mert az andriii és az adriiii két különbőző név(az andriii fiú az adriii pedig lány)
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-27, 09:59

adriii írta:
Ja és RoliX egyébként én 2.72-őt használok.Most nem volt baj mert hasonló volt a 2.72.De tudom hogy csak a 3.0 3.1 stb. -ben van general settingsben true vagy false.

Előbb utóbb úgyse árt majd átszokni a 3-as verziókra. Világviszonylatban már évek óta nem használja senki a 2.72-t. Lassan már az oldalról se lehet letölteni, annyira elavultnak számít. Nem tudom itt még miért erőltetik annyira a 2.72-t, az egy 5 éves verzió... Még azt se hiszem, hogy a 3.2 nehezebb, mert a régiben is muszáj scriptelni ugyanúgy, csak ott átláthatatlan.


adriii írta:
Szia

Köszi, na megvan, de most az a baj hogy tökmindegy melyik tárgyat használom.mindegyiknél átmegy a másik szobába. Játékkészítés - Page 3 Confused Játékkészítés - Page 3 Confused Játékkészítés - Page 3 Confused

Hogy csináltad az interactiont? A menüből választottad ki, hogy "go to a different room"? Ha igen, akkor másképp kell csinálni, mert ennek a funkciónak tényleg mindegy, hogy milyen tárgyat használsz az ajtón.
Az ajtó "interaction"-jánál, az "use inventory"-nál válaszd ki a "Run script"-et és írd be ezt:


if (cEgo.ActiveInventory == iKey)
{
cEgo.Walk(x, y, eBlock);
cEgo.Say("Kinyitom a kulccsal.");
cEgo.ChangeRoom(2, x, y);
}


A walk arra jó, hogy odasétál az ajtó elé, hogyha megadsz neki koordinátákat. A koordináták legyenek rajta a walkable areán.
A changeroom-nál a 2-es az a másik szoba száma, az x, y pedig az érkezési koordináták.

A "cEgo" a karakter scriptneve, ami alapból EGO, de ha ez nálad más, akkor értelemszerűen azt kell írni, például cJoska, cPista, vagy ami a script neve...

Az iKey pedig az inventory item a script neve, "i" betűvel az elején.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-27, 05:36

Ja és RoliX egyébként én 2.72-őt használok.Most nem volt baj mert hasonló volt a 2.72.De tudom hogy csak a 3.0 3.1 stb. -ben van general settingsben true vagy false.
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-27, 05:32

Szia

Köszi, na megvan, de most az a baj hogy tökmindegy melyik tárgyat használom.mindegyiknél átmegy a másik szobába. Játékkészítés - Page 3 Confused Játékkészítés - Page 3 Confused Játékkészítés - Page 3 Confused
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-26, 20:57

andriii írta:
Nem. van 1 tárgyam a táskában ami 1 kulcs és beállítottam hogy a kulccsal kattintok az ajtó hotspotra akkor váltson szobát.Majdnem minden ment kivéve a kulcs képe helyett a Use inv kurcor jelent meg. Játékkészítés - Page 3 Confused Játékkészítés - Page 3 Confused Játékkészítés - Page 3 Confused

General settings-ben:

Az inventory résznél a "Use selected inventory graphic for cursor" legyen "true".

Valószínűleg ez elállítódott, egyébként nem kellene megjelennie az useinv kurzornak Játékkészítés - Page 3 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-26, 19:59

Nem. van 1 tárgyam a táskában ami 1 kulcs és beállítottam hogy a kulccsal kattintok az ajtó hotspotra akkor váltson szobát.Majdnem minden ment kivéve a kulcs képe helyett a Use inv kurcor jelent meg. Játékkészítés - Page 3 Confused Játékkészítés - Page 3 Confused Játékkészítés - Page 3 Confused
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-26, 17:16

andriii írta:
Helló

Megint én nem tudom hogy kell az csinálni, hogy a tárgynak a képe jelenjen meg amikor használom. Játékkészítés - Page 3 Confused

Ezt nem értettem teljesen... Van egy objected, amit ha használsz, akkor meg kéne jelennie egy képnek?
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime2011-04-26, 14:51

Helló

Megint én nem tudom hogy kell az csinálni, hogy a tárgynak a képe jelenjen meg amikor használom. Játékkészítés - Page 3 Confused
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Játékkészítés - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Játékkészítés
Vissza az elejére 
3 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Pilcz Studios fórum :: Egyéb-
Ugrás: