Pilcz Studios fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pilcz Studios fórum

Pilcz Studios fórum
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 A kísérlet

Go down 
+55
TigerGirl
domiko
Stein Péter
wildtomcat
shaman1995
nozsemi
Hgeri
tarodid
kristi
Csekmen
Pingu
nagymarci
GERY
Masa_Solo
FeFE13
Gabi94
zombiman123
Joskapista
garfield94
carlosinho
fejesg
vegita24
Buldozerjoe
shaman
tomena
juaszne
eszkimozrt
rapper
balje
esperranza
Goyo
tomin
rrroobbbiii
rozi
524ndr4
palko
rollingstone
dj.attex
Achu
geri465
Kalyber Domos
Little Bean
s a m
nagycica
Mitanni
Pirandella
rider17
Norbii
simike47
placyd
Bandi
daneeca
Roli
palpinty
L
59 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-25, 07:29

Köszi a kritikát, látom te tapasztalt kalandjátékos vagy A kísérlet - Page 2 Icon_wink
Eleve az alapötlet az volt, hogy egy teljesen más stílusú játékot csináljak mint eddig. Mind sztoriban, mind feladványokban. De következő játékaimban igyekszem vegyíteni a két stílust.
A kábeles feladványhoz: több emberrel is teszteltettem és úgy döntöttem, hogy 4 helyre 6 vezeték ismétlődés nélkül pont olyan nehézségi fokú, hogy még egy kezdő se hagyja ott a játékot miatta, hogy nem bírja megcsinálni A kísérlet - Page 2 Icon_wink Nem akartam a végére már túl nehéz feladványt tenni, elég volt az elején is A kísérlet - Page 2 Icon_smile A következő részben viszont azt tervezem, hogy lehet majd nehézségi fokot választani.
A helyszínt illetően pedig két egyszerű ok: elég hihetetlen lett volna, hogy Magyarországon van a világ második legnagyobb részecskefizikai laboratóriuma, másrészt valahogy nem illettek volna ilyen nevek bele, hogy Kovács Géza, stb... remélem ez elnézhető A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
nagymarci
Látogató
Látogató
nagymarci


Hozzászólások száma : 9
Age : 39
Registration date : 2009. Mar. 23.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-25, 01:15

Hurrá, megcsináltam!
Érdekes játék, teljesen másfajta feladványok vannak benne, mint a Norbikban.
Ott ugye, invetory alapú puzzle-k vannak többnyire, itt pedig különböző feladványok, amik a régi elsőnézetes játékokra voltak jellemzőek (7th guest, shivers, myst, stb). Ez is egy lehetséges út, jó, hogy csinálsz ilyet is. A következő norbikba is be lehetne csempészni egy-egy hasonlót, hadd törjük az agyunk.
Amúgy minhárom relytvény teljesen értelmesen van felépítve, és működnek is.
Akkor most jöjjön a feketeleves.
Ami korrigálandó volna szerintem:
Telefonszám: én sokáig biztos voltam benne, hogy nem 555-el kezdődik a szám, ugyanis ha megfelelő mennyiségű számjegyet ütök be, akkor szinte mindig kicsöng. Annyi segítséget kaphatnánk, hogyha nem 555-tel indítunk, kaphatnánk egy hívottszámonelőfizetőnemkapcsolható beszólást.
Lift: A liften a kódkérő felirat miért tűnik el idővel???? Ha nem látjuk a feliratot, teljesen összezavarodik az ember. Többször vissza kellett töltenem az állást, mert azt hittem valamit elszúrtam.
Kábelek: Igen, ez kicsit túl egyszerűA kísérlet - Page 2 Icon_smile ha még egy kicsit bütykölni kellett volna a gépen, és mondjuk hozzácsaptál volna valami időzítéssel működő, vagy egyéb kombinációs puzzle-t, akkor nagyobbat szólt volna.
Helyszín: miért nem itthon játszódik? Ne értsetek félre, nem valami véresszájú patrióta szól belőlem, csak hamár egyszer -a kocsit leszámítva- szinte minden úgy néz ki, mintha Magyarországon lennénk akkor mi indokolja az amerikainak mondott helyszínt és neveket?
Szinkron: a srácnak el kellett volna fogadni a kávét Mariantől, mert a hangja alapján eléggé félálomban van. A professzor pedig egy orosz rajzfilmben:)
Mindezzel együtt élveztem a játékot, és nagyon várom a folytatást!
Vissza az elejére Go down
http://nagymarci.deviantart.com/
simike47
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
simike47


Hozzászólások száma : 221
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 19.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-24, 19:51

Én 4 nap alatt, help nélkül.
Vissza az elejére Go down
Roli
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
Roli


Hozzászólások száma : 55
Age : 30
Registration date : 2007. Nov. 20.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-24, 19:42

Én két hét alatt, segítséggel
Vissza az elejére Go down
http://www.dramesoft.extra.hu
palpinty
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
palpinty


Hozzászólások száma : 347
Age : 26
Registration date : 2008. Jan. 07.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-24, 19:27

Én egy segitséget néztem meg.
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-24, 16:57

Én egy délután alatt csináltam meg, segítség nélkül.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
GERY
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
GERY


Hozzászólások száma : 126
Age : 27
Registration date : 2008. Jan. 20.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-24, 16:15

Masa_Solo írta:
Sziasztok!

A telefonszámot 1 hét után fejtettem meg.
A lift kódját már hetek óta próbálom megfejteni. Mivel csak egyszer nyomom a gombokat, ezért mindig az első betűket figyelem. Esetleg a többit is kéne?

Üdv.:
Masa Solo

Az egészet 1 NAP ALATT CSINÁLTAM MEG 1 szeres olvasással a segítséget! A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
GERY
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
GERY


Hozzászólások száma : 126
Age : 27
Registration date : 2008. Jan. 20.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-24, 16:12

A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin MEGCSINÁLTAM! MEGCSINÁLTAM! HŰŰŰŰŰŰŰŰŰ! Tényleg nehéz volt!
LE A KALAPPAL PILCZ STUDIOS TEAM!
Vissza az elejére Go down
GERY
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
GERY


Hozzászólások száma : 126
Age : 27
Registration date : 2008. Jan. 20.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-24, 11:06

HOPPÁ ROSSZ TOPIC A kísérlet - Page 2 Icon_redface ! De hamár itt vok, megtudná valaki mondani mi a telefon szám? (elolvastam a segítséget de még az sem segít!)
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére Go down
GERY
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
GERY


Hozzászólások száma : 126
Age : 27
Registration date : 2008. Jan. 20.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-24, 10:38

HÚ! Ez tényleg nagyon nehéz! (volt! A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin )
Vissza az elejére Go down
palpinty
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
palpinty


Hozzászólások száma : 347
Age : 26
Registration date : 2008. Jan. 07.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-23, 16:18

Végigvittem! Izgatottan várom a folytatást!A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-23, 12:25

Masa_Solo írta:
Sziasztok!

Mivel csak egyszer nyomom a gombokat, ezért mindig az első betűket figyelem. Esetleg a többit is kéne?

Üdv.:
Masa Solo

Hát nem ártana!
Vissza az elejére Go down
Masa_Solo
Látogató
Látogató
Masa_Solo


Hozzászólások száma : 8
Age : 41
Registration date : 2009. Mar. 21.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-21, 18:24

Sziasztok!

Nagyon jó a játék. Jó a kidolgozás, a tárgyak grafikái,stb.
A feladványok is elég nehezek.
A telefonszámot 1 hét után fejtettem meg.
A lift kódját már hetek óta próbálom megfejteni. Olvasom a fórumot, próbálok ötletet meríteni hozzá. Többen is írtátok, hogy nagyon egyszerű a kód. Próbáltam a betűkből szavakat kirakni. Mivel csak egyszer nyomom a gombokat, ezért mindig az első betűket figyelem. Esetleg a többit is kéne?

Üdv.:
Masa Solo
Vissza az elejére Go down
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-21, 11:09

HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ! Megvan! A kód tényleg nagyon egyszerű, éppen ezért nehéz kitalálni. A feladat egy régi társasjátékot idéz, gyerekkoromban nagyon sokat játszottunk ilyet... Tök jó a vége, még inkább várja a következő részt az, aki végigcsinálta!

fejesg A kísérlet - Page 2 Icon_bounce A kísérlet - Page 2 Icon_eek A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
Little Bean
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Little Bean


Hozzászólások száma : 164
Age : 30
Registration date : 2008. Jan. 09.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-20, 18:31

Hát ezt nem hiszem el! XD
Rájöttem a lift kódjára!!!
Azért ez durva. Nagyban agyalok, hogy vajon mi lehet a megoldás, már nincsen semmi ötletem, erre tessék. Hát ez nem igaz. XD
Azért azt nem hittem volna, hogy ennyire egyszerű lesz a megoldás. Azért az is igaz, hogy a fórum nélkül lehet, sose jöttem volna rá.
Mondjuk azt nem igazán értem, hogy ha ez egy ilyen fontos hely, akkor miért ilyen roppant egyszerű a bejutáshoz szükséges kód? Hiszen, ha David feltörte, akkor bárki más is megteheti.
Hát nem hittem volna, hogy rá fogok jönni. A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Az utolsó feladvánnyal nem volt gondom, nagyon gyorsan rájöttem. Mondjuk az is igaz, hogy én már kicsit gyakorlott vagyok ezen a téren. Például az "Amnézia" c. játékban is volt ilyen feladvány, de az nehezebb volt, mivel ott csak tíz próbálkozási lehetőségem volt, utána pedig a rendszer új kódot generált.

Mi mást is mondhatnék, a játék nagyon jó volt! A kísérlet - Page 2 Icon_smile Ezúttal sem csalódtam, igazán jól megcsináltátok. Elég nehéz volt, de - egy kis segítséggel ugyan, - megtudtam oldani.
Jók voltak a rajzok, a karakterek, egy szóval minden.
Izgatottan és érdeklődve várom a folytatást. A kísérlet - Page 2 Icon_smile

Csak így tovább, Pilcz Studios! A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-20, 14:58

Dehogynem: 06-40-xxCITY (bocs a hülye reklámért ...).

Értem a bejegyzésedet, nagyon köszi; remélem rájövök (valahogyan).

fejesg
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-20, 14:01

Sosem láttál még telefonszámot úgy kiírva, hogy a második fele egy szó (pl. 555-CIPŐ)? Ilyenkor hogyan tárcsáznád a számot? Természetesen csak egyszer kell lenyomni a gombokat.
A második kérdésedre a válaszom: nem.
Vissza az elejére Go down
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-20, 11:27

Azt szeretném kérdezni a lift kódjával kapcsolatosan, hogyha a számokon lévő betűket nézem, mint a mobiltelefonon, itt is többször kell benyomni a gombot a második-harmadik betűhöz? A szó, amely a kód alapja elhangzik valahol?

fejesg A kísérlet - Page 2 Icon_cyclops
Vissza az elejére Go down
palpinty
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
palpinty


Hozzászólások száma : 347
Age : 26
Registration date : 2008. Jan. 07.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-19, 13:06

Végre rájöttem a számra,most a kóddal vesződök.A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-18, 15:55

A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin
Először is: teljesen más lett, mint terveztem A kísérlet - Page 2 Icon_wink
Mivel a sztori túl rövid volt, hogy a vége izgalmas legyen, ebbe a kis részbe kellett bepakolnom lehetőleg olyan feladványokat, amik elég nehezek, hogy meghosszabbítsák a játékot.
De összességében elégedett vagyok, szerintem pont olyan nehéz lett, mint elvártam és a visszajelzések is főként pozitívak.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
Bandi
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Bandi


Hozzászólások száma : 187
Age : 33
Registration date : 2008. Jan. 07.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-18, 14:17

Az jutott eszembe hogy én biztos örülnék ha megkérdeznék tölem, szal megkérdem most én töled:
Placyd neked mi a véleményed erröl a játékodról? (szerintem nyugodtan kifejtheted bövebben, mert niztos mindenkit érdekel)
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-18, 11:53

Little Bean írta:
Én akkor sem bírok sehogyan sem rájönni. XD

A liftesre? Az a baj azzal a feladvánnyal, hogy nem nagyon lehet rávezetést írni, mert annyira egyszerű a megoldás (nem azt mondom, hogy rájönni is egyszerű!), hogy ha megpróbálok valahogy utalni rá, azzal gyakorlatilag el is árultam. Legföljebb annyit segíthetek, hogy értelmes szó. És biztos nem próbáltad még ki a legalapabb, legegyszerűbb lehetőséget, ami a kód lehet!
Vissza az elejére Go down
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-18, 08:50

Üdv.

Helyesen gondoltad, halvány segédfogalmam sem volt a Spoiler működéséről. Köszi az infót, innentől tudom.

fejesg
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-17, 15:54

Elárulok egy titkot A kísérlet - Page 2 Icon_wink
De ne mondd el senkinek!! Ha rányomsz a spoilerre akkor megjelenik a szöveg. Ezért először nemnagyon értettem mi a bajod, de aztán arra gondoltam talán nincs a birtokodban ez az információ.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-17, 15:41

Azt meg játékellenes dolognak tartom,hogy Joskapistától magánban kérjem a megoldást (...)
Vissza az elejére Go down
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-17, 15:39

Drága Moderátor(ok)!

Csak azt szeretném megkérdezni, hogyha minden apró információmorzsát kiSpoiler-eztek, akkor egy átlag (mint pl. én), hogyan kaphat bármiféle segítséget a továbbjutáshoz? A kísérlet - Page 2 Icon_rolleyes

Nem azért van a fórum, hogy a játékosok ötletekkel, utalásokkal segítsék egymást? Persze, örülök, hogy Joskapista vagy FeFE3 átjutott a nehéz gátakon, de pl. én ismét nem tudok semmit - mert ki van Spoiler-ezve.

fejesg A kísérlet - Page 2 Icon_pale
Vissza az elejére Go down
Little Bean
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Little Bean


Hozzászólások száma : 164
Age : 30
Registration date : 2008. Jan. 09.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-17, 14:17

Én akkor sem bírok sehogyan sem rájönni. XD
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-16, 21:45

Végre! Nekem is sikerült végigvinnem!
És, hamár sikerült, írok segítséget a liftes részhez is. A lényeg, mint korábban más is írta, egy kis józan paraszti gondolkodás. A kód nincs felírva sehová, tehát ne is kutassatok utána! Ki kell találni. A lényeg, hogy ne gondoljatok semmi bonyolultra.
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-16, 21:14

Gabi94 írta:
Én nem tudom mit kell csinálni az elején. A tükörképesnél nem tudok tovább jutni. Help. pls.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-16, 21:09

Nem is sejted mekkora segítség volt ez!!! De még mennyire, hogy jó úton jársz! Ez alapján sikerült megfejtenem a számot!
Na akkor egy kis (nagy) segítség nektek.
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
FeFE13
Látogató
Látogató
FeFE13


Hozzászólások száma : 1
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 16.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-16, 17:29

Sziasztok!

Én is a telefonos résznél tartok és van egy elméletem amit vázolok A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin

Szóval a kávéfoltos dolog ugye nem jön be senkinek

Spoiler:
végülis elképzelhető ebben a titokzatos játékban A kísérlet - Page 2 Icon_smile próbáljátok ki jó agyalást!

Üdv!
Vissza az elejére Go down
Gabi94
Látogató
Látogató
Gabi94


Hozzászólások száma : 2
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 14.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-14, 22:49

Egy teloszammal valaki megsegithetne lecci... A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
Gabi94
Látogató
Látogató
Gabi94


Hozzászólások száma : 2
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 14.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-14, 22:29

Én nem tudom mit kell csinálni az elején. A tükörképesnél nem tudok tovább jutni. Help. pls.
Vissza az elejére Go down
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-13, 15:32

Halihó!

A kísérlet - Page 2 Icon_bounce Tök jó, hogy rájöttél - nekem is véletlenül sikerült (...).

A telefonszámokat én is az Általad megemlített szempontok alapján próbálgattam, a nagy semmi eredményével ... Daneeca mintha olyasmit írt volna, hogy végigpróbált mindent, de eredményt csak valami "lehetetlen" számsorral ért el.

DanEE; adnál valami támpontot ehhez? Egy szót, egy gondolatot? A kísérlet - Page 2 Icon_scratch

fejesg
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-13, 14:09

Most, hogy egy darabig kísérleteztem a telefonszámmal, az a gyanú kezd felmerülni bennem, hogy mintha a papírfecnin nem is a helyes szám volna (leöntve). Ugyanis azzal kísérleteztem, hogy kisilabizáljam a folt alatti számot. Az 555 egyértelmű, hiszen nincs is leönve. Az utána következő első, középső és utolsó számról szintén megállapítható, mi lehetett. Tehát két ismeretlen szám maradt, de azokról is meg lehet állapítani annyit, hogy mi az, ami biztos nem helyes. Szóval bepróbáltam a maradék kb 30 lehetőséget, de hiába. Akkor pedig lehet, hogy a papíron nem stimmel vmi.
Valaki, aki már túljutott ezen, segítene annyit, hogy jó-e az elgondolásom?
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-13, 13:22

Na, megvan! Elég aljas módon volt elrejtve, mert azt a részt is többször megnéztem korábban, ahol végül meglett a megoldás! Mostmár én is a telfonszámmal küszködök.
Egyébként ami ezekben a játékokban az agyamra tud menni, az pont ez a "kőkemyény sorrendiség". Szerintem ez nem más mint a játékos szívatása. Hogy van valami ötletem, hogy mi lesz a megoldás, kipróbálom, de semmi. És akkor kiderül később, hogy mégiscsak az a megoldás, csak előtte még csinálni kell valamit, esetleg vmi teljesen felesleges dolgot! De ha én egyszer kipróbálok vmit és az nem működik, akkor utána, bár mindent végigpróbálok, eszembe nem jut ugyanazt a dolgot megnézni mégegyszer, hiszen már próbáltam és nem működött!
Szerintem a következő játékok puzzlejeiből ezt a sorrendiséget ki kellene hagyni.
Vissza az elejére Go down
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-11, 07:49

Szia JoskaPista!

Ahogy Placyd eddigi játékai, ez is kemény SORRENDISÉGEN alapul (ahogy észrevettem). Értem ezalatt, hogy bizonyos funkciók csak akkor lesznek elérhetők, ha már megcsináltál valamit (pl. a Norbi 3-ban a kutyát ELŐSZÖR az "elcsent" virslivel kell ingerelni, UTÁNA jelenik meg a csövesnél a csont!).

Próbálj meg logikusan végiglépkedni a történeten. Mit olvastál? Ha megvan a szöveg, akkor már elérhető lesz a továbblépés (addig nem!). Próbálj meg még 1x végignézni mindent. Több dolog is "tükröződik". Remélem nem írtam le Spoiler-t (...).

Még mindig a telefonszámmal küzdök, az én logikám eddig nem vált be (de próbálkozok). Az is igaz, hogyha megvan a végigjátszás, akkor semmi értelme a kalandjátéknak (...).

fejesg
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-10, 21:57

Kedves fejesg és zombiman123!
Ti legalább már eljutottatok a telefonszámig. Én sajnos azon sem bírtam továbbjutni, hogy "Nézd meg a tükörképet!". Mivel ti is azt várjátok, hogy valaki segítsen nektek továbbjutni, ti is lehetnétek olyan rendesek, hogy segítetek nekem, hamár előrébb vagytok, mint én!
Vissza az elejére Go down
zombiman123
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 7
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 10.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-10, 19:58

Légyszi aki rájött a telefonszámra meg a lift kódra légyszi küldje el
mindkettőt az e-mail címem : zombi@ajkanet.hu
köszi
Vissza az elejére Go down
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-10, 15:21

daneeca írta:
Ha nem fórumellenes akkor elárulom h tök rossz helyen jársz. Ezzel csak összezavarod magad. Más úton indulj el!

Üdv.

A "Spoiler" A kísérlet - Page 2 Affraid azt jelenti, hogy nem jó, ha beírom, mert az is egyfajta segítség a végigjátszáshoz?

Annyit kérhetek-e, hogy megadsz egy szót vagy egy kifejezést, amely segítségével át tudom csavarni a gondolatmenetemet 8a telefonszámnál)? Gépész ember vagyok, nem tudok elvontan gondolkozni; csak ha van valami támpont. Ez viszont lehet elvont (?.).

fejesg A kísérlet - Page 2 Icon_bounce
Vissza az elejére Go down
Joskapista
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 13
Age : 36
Registration date : 2009. Feb. 15.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-09, 16:37

Sziasztok!
Kinézetre ez a játék is van olyan jó mint a többi, de míg a többinél azért legalább valami minimális előrehaladás sikerült a történetben, mielőtt elakadtam volna, itt még a tükörképes dologgal sem tudok mit kezdeni. Végigpróbáltam minden ésszerű és ésszerűtlen lehetőséget (nem is olyan sok van), de még mindig semmi! Valaki segítsen plz!
Vissza az elejére Go down
garfield94
Látogató
Látogató
garfield94


Hozzászólások száma : 17
Age : 31
Registration date : 2008. Jun. 04.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-08, 15:06

halinyalihó A kísérlet - Page 2 Icon_smile. Nagyot alkottál Laci ezzel a játékkal is, le a kalappal hogy az élet nagy teendői mellett még ilyen teljesen igényes játékokra is van időd. Én is a telefonszámnál akadtam el, gőzerővel munkálkodok a dolgon.... A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://klipi.blog.hu
carlosinho
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 8
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 07.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-07, 14:25

nagyon megköszönném ha valaki elküldené a lift kódját, mert én erre 5 nap alatt sem tudtam rájönni:scratch:
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-06, 20:15

Ha nem fórumellenes akkor elárulom h tök rossz helyen jársz. Ezzel csak összezavarod magad. Más úton indulj el!
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
fejesg
Látogató
Látogató
fejesg


Hozzászólások száma : 16
Age : 51
Registration date : 2009. Mar. 06.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-06, 19:09

Sziasztok!

Placyd, megint nagyot alkottál. A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin

Szégyellem bevallani, de eddig a Norbi 1 Remake-n kívül mindegyik játékot végigjátszás leírással csináltam végig (...)

Spoiler:
Itt viszont megakadtam - a telefonszám. Sajnos nem tudtam kezet mosni, hogy azt megtörülve a vizes törülközővel letakarítsam a kávéfoltot.

Spoiler:

Remélem nem fórumellenes a kérdésem: jó nyomon járok, vagy totál másfelé megy a játékmenet?

Üdv: fejesg
Vissza az elejére Go down
vegita24
Látogató
Látogató
vegita24


Hozzászólások száma : 9
Age : 31
Registration date : 2008. Feb. 08.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-05, 12:45

Sziasztok én mar az elején el akadtam A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin segitcsetek már egy csőpet a tükőrképes nél??A kísérlet - Page 2 Icon_surprised
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-03, 20:09

Vagy százszor beírtam a Volcom betűin lévő számokat. És vagy százszor megnéztem az összes tárgyat ami nálam van. És mikor csak úgy már kínomban nem tudtam mit bepötyögni, elkezdtem ilyen baromságokat. Erre nem pont talál?? A kísérlet - Page 2 Icon_biggrin:D Jéé mondom ilyet kitalálni
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
Buldozerjoe
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
Buldozerjoe


Hozzászólások száma : 59
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 29.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-03, 14:42

Én is ugyanezekre a dolgokra gondoltam mikor a liftesen gondolkodtam. Végignézegettem a játékban mindent már hogy hol lehet elfejtve a kód. Én rá se jöttem volna ha a barátom be nem mondja teljesen véletlenül a megoldást.
Vissza az elejére Go down
http://dumet.extra.hu
Little Bean
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Little Bean


Hozzászólások száma : 164
Age : 30
Registration date : 2008. Jan. 09.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-03, 14:30

Hmm, értem. A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Hát igen, ilyesmire nem gondoltam. Tulajdonképpen, ha belegondolunk, itt a kiindulópont az, amit látunk és persze a józan, paraszti eszünk. A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Szóval, azt hiszem, vár rám egy kis gondolkodás.
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime2009-03-03, 08:02

Ez egy pzsichológiai lépés volt részemről:
Az előző feladvány (telefonszámos) eléggé gondolkodtató, kombinálós. Mivel mindenkinek erre áll rá az agya, így azt hiszitek, hogy a liftes feladvány is valami őrült bonyolult dolog lesz. Emiatt senki se gondol arra, hogy ez a feladvány igazából roppant egyszerű A kísérlet - Page 2 Icon_wink
Szóval ez alapján induljatok neki A kísérlet - Page 2 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
Ajánlott tartalom





A kísérlet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A kísérlet   A kísérlet - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A kísérlet
Vissza az elejére 
2 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Pilcz Studios fórum :: Játékok-
Ugrás: