Pilcz Studios fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pilcz Studios fórum

Pilcz Studios fórum
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Játékkészítés

Go down 
+35
TigerGirl
propet
RoliX
Batman
barnabás
HomeGnome
Stein Péter
InsaneWizard77
Rajongó1.3
sdomi
akos
Csabeeh123
carlosinho
tarodid
zombiman123
simike47
Achu
Mitanni
csabi107
Rowland
Buldozerjoe
Norbii
ATI Radeon (Dreamgames)
TaPeti
indy32
Devrick
palpinty
vegita24
daneeca
Roli
GERY
tomin
rider17
Bandi
placyd
39 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
aradirobert
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
aradirobert


Hozzászólások száma : 31
Age : 25
Registration date : 2010. Nov. 24.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2013-12-17, 16:28

Elkészült a játékom, a Bandi Karácsonya!
A játékot innen lehet letölteni: http://robogames.atw.hu/bandi_karacsonya.html
Jó játékot, és mentsetek gyakran, mert volt egy bug a játékban, amitől mindig kilépett. Elvileg sikerült kijavítanom, de ki tudja, lehet, hogy még benne maradt. Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://www.robogames.atw.hu
aradirobert
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
aradirobert


Hozzászólások száma : 31
Age : 25
Registration date : 2010. Nov. 24.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2013-05-22, 11:29

Én régebben foglalkoztam Assemblyvel. A legbonyolultabb programom is csak annyit tudott, hogy két bináris számot összead. Nem ajánlom az Assemblyt, inkább valami magasszintű vagy 4GL programnyelvet, mint a C++ vagy a Java.
Vissza az elejére Go down
http://www.robogames.atw.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2013-05-21, 20:34

Jajj, ne is említsd a C-t...most azzal szarakodom...tele van vele a hócipőm! Játékkészítés Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2013-05-21, 15:11

Ha C-ben megírsz egy sakk programot, ami 10-ből 9-szer megver téged, akkor egész jó vagy a programozásban.
Ha ugyanezt megcsinálod assembly-ben, akkor nagyon jó. Játékkészítés Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
aradirobert
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
aradirobert


Hozzászólások száma : 31
Age : 25
Registration date : 2010. Nov. 24.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2013-05-14, 14:10

Én még nem járok egyetemre, de a programozásban szerintem egész jó vagyok.
Vissza az elejére Go down
http://www.robogames.atw.hu
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-24, 10:56

Nekem meg fogalmam sincs a komolyabb informatikáról, és a programnyelvekhez se értek semmit, de AGSben azért nagyjából otthonosan mozgok.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-23, 11:06

Mondjuk ez igaz, egyetemen kapsz igazán nagy tudást az infóhoz. Én mondjuk nem programtervező informatikára járok, hanem mérnök infóra, de az sem sokkal könnyebb, mint a többi.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-22, 21:39

Szerintem egyetemen kezdődik a kemény informatika, pl egy programtervező informatikus szakon. De a diplomás programozókat keresik is. Amiből nagyon sok van, azok a kis gagyi infó tanfolyamot végzett emberek, pl rendszergazda, meg hálózatkezelő, meg ilyenek. De nem lehet egy llapon említeni egy okj tanfolyamot(ahol megtanítják azt, amire én 12 évesen magamtól jöttem rá) egy programozói diplomával.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-22, 18:31

palpinty írta:
Amikor én hallottam akkor a programozó hiányszakma volt, de azóta lehet hogy változott. Amúgy én is infó szakon vagyok, de itt azért már keményebb dolgok vannak mint általánosban, úgyhogy általánosban én semmit sem tanultam szinte az infóórákból, mert olyanokat mondtam el amiket már rág tudtam. Itt meg többet tanultam 2 és fél hónap alatt mint ott 4 év alatt Játékkészítés Icon_smile De amúgy ha tényleg érdekel titeket a programozás akkor hajrá! Játékkészítés Icon_biggrin

Hat ja az teny h altalanosba tok hulyesegek vannak.Csak elmondom h mi most 8.ba olyanokat tanulunk h hogy kell word elni paintelni,communius logo meg ilyenek.es am sjanos telleg rengetegen vannak infon.
Vissza az elejére Go down
palpinty
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
palpinty


Hozzászólások száma : 347
Age : 26
Registration date : 2008. Jan. 07.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-22, 18:13

Amikor én hallottam akkor a programozó hiányszakma volt, de azóta lehet hogy változott. Amúgy én is infó szakon vagyok, de itt azért már keményebb dolgok vannak mint általánosban, úgyhogy általánosban én semmit sem tanultam szinte az infóórákból, mert olyanokat mondtam el amiket már rág tudtam. Itt meg többet tanultam 2 és fél hónap alatt mint ott 4 év alatt Játékkészítés Icon_smile De amúgy ha tényleg érdekel titeket a programozás akkor hajrá! Játékkészítés Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-22, 18:11

Igazabol en tenyleg annyira megszerettem a programozast h akar barmit leprogramozok szal nem kell erdekelnie eleg ha csak a jatekosokat erdekli mert ugyis ok jatszanak vele nem en.najo ha a teszteles annak szamit. nekem a lenyeg csak az hogy programozhassak.
Am. azert nem ideztem mert mar olyan hosszu lenne...
Vissza az elejére Go down
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-22, 17:58

akos írta:
Jax írta:
andriii írta:
Jax írta:
Sziasztok!!! Játékkészítés Icon_biggrin
Pár évvel ezelőtt belekezdtem egy játék készítésébe... Azóta nem haladtam vele... Játékkészítés Confused
Sajnos nekem időm/türelmem ( Játékkészítés Icon_smile ) sincs a játékok programozásához, viszont játékokhoz grafikákat szívesen készítek... Tehát valaki esetleg segítene a programozásban??? A grafikákat vállalom Játékkészítés Icon_smile
Előre is köszi Játékkészítés Icon_smile

Tulajdonképpen, ha valaki megcsinálná a grafikát azt meg szívesen leprogramozom.

Köszönöm! Az sokat segítene! Játékkészítés Icon_smile A programozás valahogy sohasem vonzott... Játékkészítés Icon_tongue A grafikák, viszont annál inkább! Játékkészítés Icon_smile

Engem mindketto vonz csak most valami sztori kellene mert regebben mar elkezdtem csinalni egy jatekot de eleg vacaknak talaltam.a sztori eleg hihetetlen meg hulyeseg a grafika valami olyan mintha egy 5 eves unalombol paintozott volna szal abbahagytam.de arra legalabb jo volt hogy eleg sok minent megtanultam kozbe.szal mostanaban tanulgatom a 3ds programokat hogy valami normalis grafika legyen majd meg vmi sztori de otletem sincs... ha valakinek lenne vmi sztori otlete de nem tud vagy akar jatekotkesziteni akk az esetleg atpasszolhatna majd a jateknal kiirom h ove a sztori.am bocs h ilyen sokat irok csak mar reg nem vagyok aktiv a forumon es most bepotoltam.xD ja meg az iras miatt is bocs de vmi nemjo a bill.el. egyebkent elegge erdekel a programozas szal ugyterveztem h programozo leszek mert mas nem is erdekel,csak az a baj hogy az meg mar rengeteg van es nembiztos h lenne majd munkam... de ha egyszer lesz akk legalabb azt csialom amit szeretek.csak gyorsan dontenem kell biztosan mer most vok 8.os
Hát, akkor tényleg húzós döntés előtt állsz. Én se vagyok különb helyzetben Játékkészítés Icon_rolleyes Amúgy ha ötletek/sztorik kellenek és szívesen segítek... Csak hát olyan sztorit kéne találnom, ami téged is érdekel. Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-22, 17:49

Jax írta:
andriii írta:
Jax írta:
Sziasztok!!! Játékkészítés Icon_biggrin
Pár évvel ezelőtt belekezdtem egy játék készítésébe... Azóta nem haladtam vele... Játékkészítés Confused
Sajnos nekem időm/türelmem ( Játékkészítés Icon_smile ) sincs a játékok programozásához, viszont játékokhoz grafikákat szívesen készítek... Tehát valaki esetleg segítene a programozásban??? A grafikákat vállalom Játékkészítés Icon_smile
Előre is köszi Játékkészítés Icon_smile

Tulajdonképpen, ha valaki megcsinálná a grafikát azt meg szívesen leprogramozom.

Köszönöm! Az sokat segítene! Játékkészítés Icon_smile A programozás valahogy sohasem vonzott... Játékkészítés Icon_tongue A grafikák, viszont annál inkább! Játékkészítés Icon_smile

Engem mindketto vonz csak most valami sztori kellene mert regebben mar elkezdtem csinalni egy jatekot de eleg vacaknak talaltam.a sztori eleg hihetetlen meg hulyeseg a grafika valami olyan mintha egy 5 eves unalombol paintozott volna szal abbahagytam.de arra legalabb jo volt hogy eleg sok minent megtanultam kozbe.szal mostanaban tanulgatom a 3ds programokat hogy valami normalis grafika legyen majd meg vmi sztori de otletem sincs... ha valakinek lenne vmi sztori otlete de nem tud vagy akar jatekotkesziteni akk az esetleg atpasszolhatna majd a jateknal kiirom h ove a sztori.am bocs h ilyen sokat irok csak mar reg nem vagyok aktiv a forumon es most bepotoltam.xD ja meg az iras miatt is bocs de vmi nemjo a bill.el. egyebkent elegge erdekel a programozas szal ugyterveztem h programozo leszek mert mas nem is erdekel,csak az a baj hogy az meg mar rengeteg van es nembiztos h lenne majd munkam... de ha egyszer lesz akk legalabb azt csialom amit szeretek.csak gyorsan dontenem kell biztosan mer most vok 8.os
Vissza az elejére Go down
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-21, 17:36

andriii írta:
Jax írta:
Sziasztok!!! Játékkészítés Icon_biggrin
Pár évvel ezelőtt belekezdtem egy játék készítésébe... Azóta nem haladtam vele... Játékkészítés Confused
Sajnos nekem időm/türelmem ( Játékkészítés Icon_smile ) sincs a játékok programozásához, viszont játékokhoz grafikákat szívesen készítek... Tehát valaki esetleg segítene a programozásban??? A grafikákat vállalom Játékkészítés Icon_smile
Előre is köszi Játékkészítés Icon_smile

Tulajdonképpen, ha valaki megcsinálná a grafikát azt meg szívesen leprogramozom.

Köszönöm! Az sokat segítene! Játékkészítés Icon_smile A programozás valahogy sohasem vonzott... Játékkészítés Icon_tongue A grafikák, viszont annál inkább! Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-11-21, 16:08

Jax írta:
Sziasztok!!! Játékkészítés Icon_biggrin
Pár évvel ezelőtt belekezdtem egy játék készítésébe... Azóta nem haladtam vele... Játékkészítés Confused
Sajnos nekem időm/türelmem ( Játékkészítés Icon_smile ) sincs a játékok programozásához, viszont játékokhoz grafikákat szívesen készítek... Tehát valaki esetleg segítene a programozásban??? A grafikákat vállalom Játékkészítés Icon_smile
Előre is köszi Játékkészítés Icon_smile

Tulajdonképpen, ha valaki megcsinálná a grafikát azt meg szívesen leprogramozom.
Vissza az elejére Go down
Jax
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Jax


Hozzászólások száma : 156
Age : 23
Registration date : 2011. Apr. 16.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-10-20, 13:19

Sziasztok!!! Játékkészítés Icon_biggrin
Pár évvel ezelőtt belekezdtem egy játék készítésébe... Azóta nem haladtam vele... Játékkészítés Confused
Sajnos nekem időm/türelmem ( Játékkészítés Icon_smile ) sincs a játékok programozásához, viszont játékokhoz grafikákat szívesen készítek... Tehát valaki esetleg segítene a programozásban??? A grafikákat vállalom Játékkészítés Icon_smile
Előre is köszi Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-27, 11:35

Sajnos hiába tud egyre többet az AGS és hiába van egyre több magyar írás és videó a játék készítésről, mégis egyre kevesebben kezdenek saját játékot. Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi hónapokban kb 24 órán belüli élő segítséget lehet kapni a fórumokon bármilyen technikai kérdésre.
Gondolom azért fogy a lelkesedés, mert a fórum is kihalt, és a család, barátok már nem elég motiváló "rajongótábor".

Ettől függetlenül mi továbbra is csináljuk a tutorialokat, kitérve minden szükséges témakörre. Gondolom sokan nem jönnek át az oldalra, mert az már túl nehéz, ezért iderakom a listát, hátha úgy elolvassa valaki és kedvet kap egy maszek játékhoz:

Videók:
-Bevezetés az AGS-be
-Karakter, View, Sprite, Színek
-NormalView, SpeechView
-Szoba készítése, room eventek, ismerkedés a room scripttel
-Walkable area, walk-behind, baseline
-Hotspotok
-Objectek, itemek, tárgy felvétele
-Új karakter készítése, assign to view használata
-Timerek(időzítők)
-Menü készítése
-Átlépés másik szobába
-Areas és Objects menü
-Változók

Cikkek:
-Intro és menü készítése
-Párbeszédek
-GUI alapok
-Animációk 1.
-Animációk 2.
-Animációk 3.
-Karakter kinézetének megváltoztatása
-Tárgyak kombinálása
-Feladványok scriptelése 1.

-Szoba rajzolása

-Játéktervezés, előkészületek
-Karakterek és párbeszédek tervezése

Az összes tutorial megtekinthető itt: AMS-STUDIO.HU

Véleményeknek pedig örülnék a fórumban. Ha netán elolvastad, vagy megpróbáltad követni valamelyik tutorialt, feltétlen írj, mert akkor tudjuk javítani,fejleszteni azokat!
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-04, 10:42

Így van. Játékkészítés Icon_biggrin Aztán mindenki saját magától találja ki. Játékkészítés Icon_smile)
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-04, 09:54

Majd egy darabig nem rakunk fel végigjátszást és hátha lesz élet a fórumokon Játékkészítés Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-04, 09:29

Akkor gondolom az is olyan lesz, mint anno a Kísérlet 1 volt. Játékkészítés Icon_smile Azt hiszem, hogy akkor azt annál jobb lesz majd kijátszani. Játékkészítés Icon_smile)
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-03, 23:39

Én is folytattam a remény ládáját, annyit elmondhatok, hogy ez még nem lesz hosszú, de piszok nehéz lesz Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-01, 23:20

Nekem még úgy is nehézkesen ment a folytatás, hogy ráérek egész héten, de miután sikerült belekezdeni, már egész szórakoztató Játékkészítés Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-01, 19:43

Hát igen..ez így van. Bár most már nekem is neki kellene állni a játékkészítésnek. Eléggé le vagyok én is maradva vele. Csak hát végzős vagyok, és muszáj tanulnom valamikor. Remélem nyáron lesz majd elég időm rá. Nem csak miattam, hanem a többiek miatt is. Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-01, 19:24

Bepótolom, hogy a vizsgák közben semmit nem csináltam Játékkészítés Icon_biggrin

Remélem megjelenik majd 1-2 ember, aki hasznát veszi ezeknek az írásoknak. Jó lenne már játszani valami házi gyártmányú magyar kalanddal...
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-01, 19:21

RoliX igencsak aktív vagy mostanában. Játékkészítés Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-01, 19:17

Bocs a spamért, de ma még 2 új tutorial felkerült:

- Animációk 3.
- Tárgyak kombinálása
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2012-02-01, 13:43

Ismét új AGS tutorialok:

- Animációk 1.
- Animációk 2.
- Karakter kinézetének megváltoztatása

Az új tutorialok megtalálhatók az AMS-Studio oldalán, az "AGS használata, cikkek" között: ams-studio.hu tutorialok

Továbbra is várunk ötleteket a jövőbeli AGS segédletekre nézve.

Ha valamit nagyon szeretnél, de nem tudsz megcsinálni AGS-ben, ne szégyenlősködj, írd le és egyszer tutorial lesz belőle!
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-11-12, 13:19

Új tutorialok az AMS oldalán!

Játéktervezés:
-Játéktervezés, előkészületek
- Karakterek, párbeszédek

AGS cikkek:
- GUI alapok

Mellesleg a tutorial témakörök át lettek szervezve, hogy könnyebben megtalálhatóak legyenek a cikkek, videók.

A régi és az új tutorialjaink itt nézhetők, olvashatók: AMS Studio - Tutorialok
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-18, 20:16

"A "Show" meghatározza, hogy az adott lehetőség alapból elérhető legyen, vagy ne. Ha kiszeded a pipát, akkor az a lehetőség induláskor nem lesz elérhető. Később azonban engedélyezhető az "option-on" paranccsal, vagy a "dDialogNeve.SetOptionState" paranccsal.

Van egy olyan parancs is, hogy "option-off", ezzel ki lehet kapcsolni a választási lehetőségeket. Jól jöhet, ha például azt szeretnénk, hogy ha már mindent kibeszéltünk, akkor az adott lehetőség többé ne jelenjen meg."

Idézve a dialogos tutorialból.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-18, 19:41

De.Most megnéztem és működik. Próbáltam azt is de véletlen tettem szóközt mert azt hittem kell mert script de ezek szerint nem kell.... Neked is kösz andriii Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-18, 11:57

Az option-on nem müködik?
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-18, 11:35

akos írta:
placyd írta:
A dialógus opcióknál van két mező minden sor mellett. Havalamelyiknél a Show mellől kiveszed a pipát, akkor az nem lesz benne alapból a dialógusban, viszont később be tudod kapcsolni, mégpedig a Dialog.SetOptionState paranccsal. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy pl. a Boltos dialógusában a negyedik sor: "Kérek egy szendvicset". Nem pipálod be a Show-t, így alapból nem fog megjelenni. Miután beszéltél a sráccal, hogy kaját kér, oda beírod, hogy dBoltos.SetOptionState(4, eOptionOn); - ahol a dBoltos a Boltos dialógusának script neve. Innentől, ha a boltossal beszélsz, ez az opció is meg fog nála jelenni.

Kösz placcyd Játékkészítés Icon_biggrin
Pont erre gondoltam.Játékkészítés Icon_biggrin
Azt hittem nem fogja senki se érteni hogy mit akarok XD

Bocs elírtam a nevedet. Játékkészítés Icon_redface
placyd -t akartam írni Játékkészítés Icon_surprised
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-18, 11:34

placyd írta:
A dialógus opcióknál van két mező minden sor mellett. Havalamelyiknél a Show mellől kiveszed a pipát, akkor az nem lesz benne alapból a dialógusban, viszont később be tudod kapcsolni, mégpedig a Dialog.SetOptionState paranccsal. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy pl. a Boltos dialógusában a negyedik sor: "Kérek egy szendvicset". Nem pipálod be a Show-t, így alapból nem fog megjelenni. Miután beszéltél a sráccal, hogy kaját kér, oda beírod, hogy dBoltos.SetOptionState(4, eOptionOn); - ahol a dBoltos a Boltos dialógusának script neve. Innentől, ha a boltossal beszélsz, ez az opció is meg fog nála jelenni.

Kösz placcyd Játékkészítés Icon_biggrin
Pont erre gondoltam.Játékkészítés Icon_biggrin
Azt hittem nem fogja senki se érteni hogy mit akarok XD
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-18, 08:51

A dialógus opcióknál van két mező minden sor mellett. Havalamelyiknél a Show mellől kiveszed a pipát, akkor az nem lesz benne alapból a dialógusban, viszont később be tudod kapcsolni, mégpedig a Dialog.SetOptionState paranccsal. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy pl. a Boltos dialógusában a negyedik sor: "Kérek egy szendvicset". Nem pipálod be a Show-t, így alapból nem fog megjelenni. Miután beszéltél a sráccal, hogy kaját kér, oda beírod, hogy dBoltos.SetOptionState(4, eOptionOn); - ahol a dBoltos a Boltos dialógusának script neve. Innentől, ha a boltossal beszélsz, ez az opció is meg fog nála jelenni.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-17, 17:07

Hello.

Lenne egy kérdésem a dialogrol. Na van az amikor beszélsz valakivel és van pl. olyan: Van kajád?
Van. és amikor ezt befejezi akkor már az is legyen ott hogy milyen kaja?
Az a lényeg hogy valahogy aktiváljam a végén a másik optiont.Ennek kellene a scriptje.Remélem értitek.

A másik hogy pl: beszélsz valakivel hogy: Kéne kaja. Veszek neked. És amikor ezt mondja ugyanúgy aktiváljon egy optiont csak azt a boltossal.Úgy értem hogy megkérdezi hogy kell e valami? és amikor erre azt mondja hogy igen akkor utána lehessen a boltossal olyat beszélni hogy kérek valamit.Remélem ezt is értettétek.Játékkészítés Icon_biggrin

MIHAMARABB VÁROM A VÁLASZT!!!!! Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-04, 19:55

A view-ban lehet hozzárendelni akármelyik képkockához hangot. Kijelölöd amelyikhez akarsz és jobb alsó sarokban a táblázatban van olyan hogy "sound".
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-04, 15:49

Kösz neketek. Játékkészítés Icon_biggrin
Am még lenne egy kérdés. Hogy kell azt csinálni hogy hallatszik hogy megy a kari.Pl: cipőhang vagy valami. Milyen script?Vagy a characters be kell?
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-04, 13:38

Findsouns-ot énis szoktam használni, ezenkívül a http://www.freesound.org/index.php oldalon is sok hasznos hang van. Általában amit egyiken nem találok, azt a másikon igen Játékkészítés Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-03, 17:14

Én a nagyrészét a hangoknak innen szedtem: http://www.findsounds.com
Angolul kell keresni és arra készülj fel, hogy néha esetleg vágni kell, vagy konvertálni más formátumba(ezekre ajánlom audacity-t).
Itt van pl egy ivás hang: http://www.abc.net.au/arts/stuff-art/stuff-art99/stuff98/harrow/sounds/drink.au
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-03, 16:35

Hello.Lenne egy kérdésem.Ti honnan szoktatok a játékokba hangeffektet szerezni?Tudtok mondani egy oldalt vagy csak kerestek?Mert nekem egy hangeffekt kb.1 óra amíg megvan mert a legtöbb nincs meg fizetős stb. Sőt az ivás hangeffekt még mindig nincs meg. Játékkészítés 859314
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-03, 14:08

Fú kösz Rolix!!! Játékkészítés Icon_biggrin Játékkészítés Icon_biggrin Játékkészítés Icon_biggrin Játékkészítés Icon_biggrin Játékkészítés Icon_biggrin Játékkészítés Icon_biggrin
Működik. Játékkészítés Icon_biggrin
Én azt direkt tiltottam le amúgy mert azt hittem hogy az useinv az a useinv curzor ami a curzorokba van. Játékkészítés 798728
Nagyon kösz.Tényleg.Szerintem nagy problémát és tartósat oldottál meg. Játékkészítés Icon_biggrin Játékkészítés Icon_biggrin Játékkészítés Icon_biggrin Játékkészítés Icon_biggrin
Végre tudni fogok haladni. Játékkészítés Icon_biggrin
Legalább is addig amíg megint el nem cseszek valamit. Játékkészítés Icon_smile
Amúgy tudok arra hogy ERROR van amikor kattintok mert azt direkt töröltem ki a scriptből amikor kérted a játékot és direkt kiszedtem hogy elhidd hogy nem csináltam vele semmi.Kivéve a Room Load ba. Játékkészítés Icon_biggrin
GRAT! Játékkészítés 261945 Játékkészítés 261945
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-03, 13:25

Meg is van a hiba. Még jó, hogy látatlanban nem tudtam megoldani... azt mondtad, hogy üres a room script, közbe meg a Load-nál szépen letiltottad az useinv kurzort Játékkészítés Icon_biggrin

Szal ezt:
Mouse.DisableMode(eModeUseinv);

írd át erre:
Mouse.EnableMode(eModeUseinv);

Mellesleg van néhány bug a játékban... Mielőtt megkérdeznéd, azért error-ozik AGS ha néhány hotspotra kattintasz, mert az eventeknél be van állítva valami történés, a scriptben viszont nincs semmi. Szóval ha kitörölsz egy teljes "functiont" a room scriptből, akkor az eventeknél is töröld ki azt a sort üresre(pl look, interact, stb).
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-03, 09:41

Kösz Rolix hogy megnéznéd mi a baj. Játékkészítés Icon_smile
Itt egy link: http://www.kaland-birodalom.jatekoldal.net/Az%20%C1rul%E1s%20Mapp%E1ja.html

Itt fent van.Le kell tölteni.
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-03, 09:23

RoliX írta:
akos írta:
Hello.Van egy nagy gond a játékomba.:S
Amikor egy tárgyra kattintok az invertory ban akkor nem a tárgy képe jelenik meg hanem a walk kurzor.Pedig beállítottam a képét.A Cursor Image nél is.És az a fura hogy más helyszínen működig de itt nem.Még úgyse hogy nincs a szobába semmi parancs.:S Nem értem.(Ezt már írtam Ams fórumra is de ezt hátha többen olvassák és valaki tudja)Mert nem tudok haladni.És ez elég nagy gond.Letesztelni se tudom ha nincs tárgy mert az kell.Valaki segítsen!!!!!!!!!!!!
Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce

Ha gondolod feltöltheted a teljes játékmappát az összes forrással együtt valahova és megnézhetem közelebbről.

Most RoliX adtal egy otletet. Majd valahova en is feltoltom a jatek kepeit.Asszem egy fotoblog jo lesz
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-03, 07:52

akos írta:
Hello.Van egy nagy gond a játékomba.:S
Amikor egy tárgyra kattintok az invertory ban akkor nem a tárgy képe jelenik meg hanem a walk kurzor.Pedig beállítottam a képét.A Cursor Image nél is.És az a fura hogy más helyszínen működig de itt nem.Még úgyse hogy nincs a szobába semmi parancs.:S Nem értem.(Ezt már írtam Ams fórumra is de ezt hátha többen olvassák és valaki tudja)Mert nem tudok haladni.És ez elég nagy gond.Letesztelni se tudom ha nincs tárgy mert az kell.Valaki segítsen!!!!!!!!!!!!
Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce

Ha gondolod feltöltheted a teljes játékmappát az összes forrással együtt valahova és megnézhetem közelebbről.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-02, 20:25

Eleinte én is scannelésbe, meg digitális rajztáblába gondolkodtam, aztán írta placyd, hogy ő egérrel rajzolt mindent a játékaihoz. Akkor egy kicsit elgondolkoztam, hogy ha technikailag lehetséges egérrel ilyen jó rajzokat készíteni, sőt a többség csak egeret használ a rajzoláshoz, akkor nekem is egérrel kéne megtanulni. Próbálkoztam is alkotni valamit. Ami már az elején megfogott a digitális rajzolásban, hogy nagyon egyszerűen tudok perspektívát szerkeszteni és a segédvonalak nyom nélkül eltűntethetők. Aztán később rájöttem arra is, hogy mindenféle formát ki lehet alakítani a szabályos alakzatok(elipszis, vonalzó, stb) segítségével, egy kis fantáziával. Pl húzok pár kört, kitörlöm a felesleget, javítgatok rajta egy kicsit és már kész is egy lámpa. Na meg tükrözés, forgatás, áthelyezés, másolás, stb... Szabadkézzel, egérrel soha nem rajzolok, max nagyon rövid szakaszokat, erős nagyításban. Aprólékos mozdulatokból, és sok radírozásból, javításból áll a rajzolás. Nem az, hogy kiválasztom az ecsetet, aztán 2 mozdulattal megrajzolok egy karaktert....
Lényeg, hogy először nekem is nehezen ment az egérrel rajzolás és ilyenkor 2 választása van az embernek: vagy vesz egy digitális rajztáblát, vagy megszokja az egeret. Én akkor úgy voltam vele, hogy ha a full profi placyd is egérrel rajzolja a Norbi's Quest 3-at, akkor nekem mint béna kezdőnek semmi szükségem arra, hogy ilyen rajztáblával feszítsek. Aztán így is lett, azóta se vettem. Placydnak meg már van, de asszem ő már bőven elérte azt a szintet, hogy több kell az egérnél.
Amúgy nagy baj nem lehet belőle, ha az ember kezdőként vesz egy ilyen cuccot. Csak annyi, hogy nem kell tőle csodákat várni, mert a művész az emberben van és nem az eszközökben. Persze a profiknak egy idő után már szükségük lehet jobb cuccokra, hogy még jobban ki tudjanak bontakozni. De ha a gyerek még csak most tanulgat zongorázni, akkor nem kell neki 1milliós versenyzongora...
Végülis hátrány nem lehet belőle, sőt biztos jól el fogsz szórakozni a cuccal(használd egészséggel), csak páran úgy gondolhatják, hogy meggondolatlan, vagy felesleges beruházás volt. Még...
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-02, 19:56

:S Andriii én nem erre gondoltam.A táskába van ez a gond.Nem a guival.A táskába a tárgyaknál.Arról beszélek....
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-02, 19:54

Oké mondtam, hogy a te döntésed, csak nehogy hamar feleslegessé váljon. Amúgy szerintem egeret is lehet rendelni neten, úgy mint rajztáblát. Bár talán egyszerűbb megkérni egy szülőt, hogy ugorjon be valamikor egy egérért valahova.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-02, 19:37

Nah daneeca azzal hogy azt mondtam hogy nem tudok meghuzni egy egyenes vonalat arra gonsdoltam hogy nem tudok jol rajzolni. Persze hogy tudok huzni egy egyenes vonalat. Ákos az iconbarnál az inventory scriptjénél írd be hogy legyen az a kurzorr amit szeretnél. És most egyszerüen nem tudok csak kiugorni venni egeret.
Remélem érthetö voltam.
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime2011-09-02, 19:15

Hello.Van egy nagy gond a játékomba.:S
Amikor egy tárgyra kattintok az invertory ban akkor nem a tárgy képe jelenik meg hanem a walk kurzor.Pedig beállítottam a képét.A Cursor Image nél is.És az a fura hogy más helyszínen működig de itt nem.Még úgyse hogy nincs a szobába semmi parancs.:S Nem értem.(Ezt már írtam Ams fórumra is de ezt hátha többen olvassák és valaki tudja)Mert nem tudok haladni.És ez elég nagy gond.Letesztelni se tudom ha nincs tárgy mert az kell.Valaki segítsen!!!!!!!!!!!!
Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce Játékkészítés Icon_bounce
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Játékkészítés Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Játékkészítés
Vissza az elejére 
1 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Pilcz Studios fórum :: Egyéb-
Ugrás: