Pilcz Studios fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pilcz Studios fórum

Pilcz Studios fórum
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Játékkészítés

Go down 
+35
TigerGirl
propet
RoliX
Batman
barnabás
HomeGnome
Stein Péter
InsaneWizard77
Rajongó1.3
sdomi
akos
Csabeeh123
carlosinho
tarodid
zombiman123
simike47
Achu
Mitanni
csabi107
Rowland
Buldozerjoe
Norbii
ATI Radeon (Dreamgames)
TaPeti
indy32
Devrick
palpinty
vegita24
daneeca
Roli
GERY
tomin
rider17
Bandi
placyd
39 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-26, 05:53

Ok igaz nem kéne,de a programozással még ide kérdezek viszont a sztorit meg a fejtőrőket főleg nem akarom a fórumon közölni. Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-25, 21:28

Szerintem nem baj, ha fórumon kérdezel, mert akkor más is látja a válaszokat és más is tud tanulni. Tehát nem kéne mindenkinek külön elmagyarázni mindent msn-en Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-25, 20:57

Létrehozol egy új GUI-t, majd egy arra katt, hogy "new text label", és annak a Text részébe írd, hogy @overhotspot@ Játékkészítés - Page 4 Icon_wink
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-25, 17:58

Helló

Két kérdésem van, hogy visszaolvastam oda, hogy úgy kell a hotspotoknak a nevét megjeleníteni ha a rámész, hogy csinálsz egy új GUI.t kiprobáltam, de nem tudom hova kell beírni az @overhotspot@-ot névbe és script-be is probáltam,de mendkettő rossz


Játékkészítés - Page 4 Confused Játékkészítés - Page 4 Confused Játékkészítés - Page 4 Confused

A másik, hogy nincs jelentkező aki segítene. Játékkészítés - Page 4 Confused De ha csak azért nem szól senki mert nincs fenn a fórumon akkor bocsánatot kérek. Játékkészítés - Page 4 Icon_redface
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-25, 14:35

Helló

Kérdezném, hogy ki vállalkozna arra, hogy segít ha leakadok a játékban valahol (sztori, fejtőrő, programozás).Aki vállalkozik az vegyen fel skypera vagy msn-re. Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-25, 07:49

Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii és Kösziiiiiiiiiiiiiiiiii

Végre működik Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce Játékkészítés - Page 4 Icon_bounce
Vissza az elejére Go down
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-24, 21:50

figyelj! ha megcsináltad a txt fájlt amire le vannak írva a szövegek, akkor mondjuk van egy karakter, akinek a neve EGO, és az beszél valamit, aminek a száma 1-es, akkor olyan néven kell bemásolni a speech mappába, hogy EGO1.
pl. EGO: Ez egy ablak (ez az 1. beszéde az EGO karakternek)
akkor ilyen néven teszed be a speech mappába: EGO1

remélem érthető Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-24, 21:46

Köszi a választ

Csak ezt megcsináltam mind pl. 1.mp3 file-t bemásoltam a mappába rebuild-eltem a vox file-okat, és teszteltem a játékot és nuku hang csak szöveg Játékkészítés - Page 4 Confused Játékkészítés - Page 4 Confused Játékkészítés - Page 4 Confused
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-24, 16:31

Szinkront úgy lehet hogy ha tudod már hogy mit beszél egy bizonyos kari akkor azt leírod és valami hangfelvevő progival bemondod a szöveget.Beilleszteni a game ba meg itt van lentebb.
Vissza az elejére Go down
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-24, 16:26

én úgy szoktam, hogy belépek a már elkészített játékomba, és fenn a Game-re katt, majd ott az Auto number Speech files-ra, és ez elkészít egy "szinkronlistát", minden egyes karakter megszólalását külön számozva. ezután felveszem egy viszonylag jó minőségű hangfelvételt készítő mikrofonnal, azt utána megvágom, hogy ne kelljen majd a játékban sokat várni, hogy elinduljon a beszédhang, majd az elkészített hangfájlokat be kell másolni a játék főkönyvtárában lévő speech mappába az előbb "lekérdezett" szinkronlista alapján. Ezután már csak tesztelni kell a játékot, és automatikusan beimprotálja a játékba hangfájlként, és elvileg le is játssza a játékban.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-24, 16:14

Helló

Kérdezném, hogy, hogy lehet szinkront csinálni??? Játékkészítés - Page 4 Icon_question Játékkészítés - Page 4 Icon_question Játékkészítés - Page 4 Icon_question
Vissza az elejére Go down
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-24, 07:08

Köszi

Egyébként ismerem az adventure making studio honlapját és a tutorialok egy részét is láttam/olvastam.
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-23, 22:29

Látszik, hogy késő van, mert most veszem észre, hogy nem másik topikba írtam ezeket a dolgokat, hanem pont ide. Szóval akkor nem szóltam semmit Játékkészítés - Page 4 Icon_silent
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-23, 22:26

Ezt én is akartam kérdezni, hogy felkerülnek-e még a tutorialok, mert az ams studio oldalán be vannak linkelve, de ugye az átalakítás óta nem működnek azok a linkek.

adriii: a mi oldalunkon is vannak tutorialok, illetve ahogy azt másik topikba már írtam, folyamatban van egy részletes, mindenre kitérő video tutorial sorozat magyarra fordítása az AGS 3 használatáról. Az első két rész, már kész is van. Ez a sorozat majd az iconbarra is ki fog térni, na meg úgy nagyjából minden másra is. De ha kérdésed van, akkor tedd fel nyugodtan a játékkészítés topikban és segítünk.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
andriii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
andriii


Hozzászólások száma : 228
Age : 22
Registration date : 2011. Apr. 21.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-23, 22:09

Hello

Annyit kérdeznék, hogy mi lett az oldalon lévő tutorialokkal és a másik ami igaz, hogy nem ide tartozik , de szintúgy mi lett a Norbi Filessal.Végül pedig, hogy lesz-e új tutorial.Ha nincs miről írni akkor szerintem írjatok az iconbar elkészítéséről.
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-20, 20:30

Kész a második rész is... kb 1,5-2 óra alatt tudok feliratozni egy videót, úgyhogy jó esetben akár napi 1 új videó is felkerülhet Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Nagyon sok van még hátra, de ha sikerülne megcsinálni mindet, akkor onnantól már tényleg hawaii lenne az AGS tanulása az újaknak is... Én meg szeretnék már új kalandjátékokkal játszani Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-20, 07:17

Ez egy nagyszerű ötlet volt Játékkészítés - Page 4 Icon_wink
Valahogy én úgy emlékeztem, hogy az a video még a 2.7-es verziót mutatja be, de mégsem...
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-04-19, 19:56

Elkezdtem magyar felirattal ellátni a youtube-on fellelhető, rendkívül részletes "How to use AGS" sorozatot. Az első rész elkészült, valószínűleg hamarosan jön majd a többi is. A sorozat egyébként durván 50 részes, szóval a legalapvetőbb dolgoktól egészen a profi funkciókig bemutat mindent, közérthető formában.
Az imént említett videó sorozat első részének feliratozott változata már nézhető az AMS weboldalán, egészen pontosan itt.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-20, 20:00

Egyébként tervezek egy teljes video tutorialt készíteni a legújabb AGS használatáról. Úgy tudom, hogy daneeca és placyd is tervez/tervezett ilyesmit, szóval egyre nőnek az esélyek, hogy lesz valami Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-20, 19:49

Kösz RoliX.Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-20, 13:43

Már egyszer volt ez írva erre a fórumra.
AGS-ben File menü, "Auto number speech lines"
Akkor szépen megszámozza az összes szöveget és generál egy .txt fájlt is, amiben benne van, hogy melyik szövegnek mi a sorszáma. Ezután a hangfájlokat át kell nevezni a megfelelő sorszámra és bemásolni a speech mappába. AGS meg elvileg automatikusan beteszi őket a játékba.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-20, 13:02

Hello.Lenne egy kérdésem.Ha kész a játék, és kész a szinkron akkor azt hogy kell berakni a játékba?mit kell beírni vagy valami?
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-15, 13:15

Hello mindenkinek!

Létrehoztam egy honlapot a kalandjátékaimnak.(Még nincs rajta játék,egy épp készül Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin)
Ha érdekel nézd meg.

www.kaland-birodalom.hupont.hu
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-12, 14:38

Mert RoliX nincs fórumon? Szerintem nembaj h közölte h ő mér nem tud segíteni, legalább jelezte h felfigyelt az üzenetedre.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-12, 08:12

RoliX irta:

akos írta:

Üdv mindenkinek!

a játékomról lenne szó. már megvan az első szoba meg a sztori is alakulgat csak egy baj van.
a karakterrajzolás akárhogy próbálom nem megy egy normális karakter.Szeretném ha valaki rajzolna nekem egy karaktert.mindegy hogy néz ki csak ne legyen szakállos és bajuszos.
Ha valaki megtenné akkor küldje el az emailomra: kovacsakos99@freemail.hu

Előre is nagyon köszönöm.


Most fejeztem be a karakterem mozgását. Előtte csináltam egy szintén mozgó női karaktert tarodid játékához. Ez idő alatt rájöttem, hogy utálok karaktert animálni Amúgy is most az első a saját játékom, amivel szeretnék kész lenni pár héten belül

Én nem pont neked mondtam hanem aki fórumom van és tud rajzolni.Tudom hogy te elfoglalt vagy.
Vissza az elejére Go down
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-03, 16:05

[/quote]

Nekem úgy tűnik, benne hagytál egy Ő betűt a 65. sorban. Nem nézted át a scriptet?[/quote]

Igen, ez volt a probléma, közben már rájöttem Daneeca segítségével, de azért köszönöm a választ Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-02, 22:37

akos írta:
Üdv mindenkinek!

a játékomról lenne szó. már megvan az első szoba meg a sztori is alakulgat csak egy baj van.
a karakterrajzolás Játékkészítés - Page 4 Icon_sad akárhogy próbálom nem megy egy normális karakter.Szeretném ha valaki rajzolna nekem egy karaktert.mindegy hogy néz ki csak ne legyen szakállos és bajuszos.
Ha valaki megtenné akkor küldje el az emailomra: kovacsakos99@freemail.hu

Előre is nagyon köszönöm. Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin

Most fejeztem be a karakterem mozgását. Előtte csináltam egy szintén mozgó női karaktert tarodid játékához. Ez idő alatt rájöttem, hogy utálok karaktert animálni Játékkészítés - Page 4 Icon_mad Amúgy is most az első a saját játékom, amivel szeretnék kész lenni pár héten belül Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-02, 20:42

tarodid írta:
Megint én vagyok..
Újabb hiba.
The problem was:
In: 'Internal character defines'

Error (line 65): Expected ',' or ';' , not 'ő'

szóval ez. és ha ki akarom javítani, szóval az Igen gombra kattintok, akkor pedig ezt írja ki:
The error occured in an internal AGS script. This should never happen;
try re-installing the latest version of AGS.

Így első ránézésre nem sok jót jelent.
De itt valaki biztos többet tud mondani.

Nekem úgy tűnik, benne hagytál egy Ő betűt a 65. sorban. Nem nézted át a scriptet?
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-03-02, 16:02

Üdv mindenkinek!

a játékomról lenne szó. már megvan az első szoba meg a sztori is alakulgat csak egy baj van.
a karakterrajzolás Játékkészítés - Page 4 Icon_sad akárhogy próbálom nem megy egy normális karakter.Szeretném ha valaki rajzolna nekem egy karaktert.mindegy hogy néz ki csak ne legyen szakállos és bajuszos.
Ha valaki megtenné akkor küldje el az emailomra: kovacsakos99@freemail.hu

Előre is nagyon köszönöm. Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-26, 15:57

Ilyet még nem láttam :S
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-26, 15:07

Megint én vagyok..
Újabb hiba.
The problem was:
In: 'Internal character defines'

Error (line 65): Expected ',' or ';' , not 'ő'

szóval ez. és ha ki akarom javítani, szóval az Igen gombra kattintok, akkor pedig ezt írja ki:
The error occured in an internal AGS script. This should never happen;
try re-installing the latest version of AGS.

Így első ránézésre nem sok jót jelent.
De itt valaki biztos többet tud mondani.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-26, 09:39

Igen, tegnap este már nem tudtam átlátni a dolgokat. Ma reggel meg megnéztem, aztán egyből rájöttem a hiba okára. Legalább már ezt is tudom.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-26, 09:37

Ez a hibaüzenet arra utal, hogy kifelejtettél valahonnan egy zárójelet. De gondolom közben rájöttél.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-26, 09:04

Közben megtaláltam a problémát. Csak fáradt voltam, és nem láttam át a dolgokat Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-25, 19:54

kéne egy kis segítség...
ma este egy hibát írt ki az ags-em:
Error (line 50): end of input reached in middle of expression.

És ide jelzi ki a hibát:
if (GetGlobalInt (13==0){
cX.Say("Blabla");
}
if (GetGlobalInt (13==1){
cX.Say("Blabla?");
cX.Say("Blablablabla");
}

Arra gondoltam az lehet a hiba, hogy 2 db 13-as változót csináltam. De átírtam 14-re és úgy sem volt jó.
Szóval tanácstalan vagyok.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
TigerGirl
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
TigerGirl


Hozzászólások száma : 98
Age : 25
Registration date : 2010. Mar. 20.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-22, 17:59

Én is úgy szeretnék játékot csinálni...Játékkészítés - Page 4 Icon_sad( De sajnos nem tudom hogy kell...pedig tele vagyok ötletekkel!
Bárcsak valaki elmagyarázná mert az útmutató nem sokat segített! Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-21, 12:03

Valami jó kis Indiana Jones + Múmia hangulatot szeretnék csinálni Játékkészítés - Page 4 Icon_smile De nem játszottam még egyik Indy-vel se, úgyhogy bármiféle plágium a puszta véletlen szüleménye Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin A sztorit sikerült befejezni ma délelőtt. Remélem sikerül jó háttereket összehozni, nem szeretnék nagyon gagyi játékot, még akkor se ha ez az első Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-21, 07:02

Izgalmasan hangzik Játékkészítés - Page 4 Icon_wink
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-20, 22:22

Köszönöm Játékkészítés - Page 4 Icon_smile

Egyébként már megvan a játék alap témája, a főszereplő másképp fog kinézni. A készülő játékról bővebben itt lehet olvasni: John Harris és a fáraó kincse
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-20, 07:33

Gratulálok.Szerintem nagyon klassz lett a kép. Játékkészítés - Page 4 Icon_wink
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-19, 18:52

Na, kész van a főszereplő terve:

Játékkészítés - Page 4 Valaki

Csak azért mutatom, mert továbbra is zárlatos vagyok sztoriírásból és hátha a kép beindítja valakinek a fantáziáját Játékkészítés - Page 4 Icon_sad Bárkinek a segítségét szívesen fogadnám.

És ígérem, hogy ez volt az utolsó ilyen hsz-em, többet nem szpemmelek erről a témáról Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-17, 23:13

Na, az a helyzet, hogy szeretnék csinálni egy játékot. Főleg tanulási célból, hogy megismerjem milyen összerakni egy komplett játékot. Így kezdésnek nem vágyok nagyra, csak valami rövid, egyszerűt szeretnék, amiben nagyjából minden alapdolog benne van(párbeszéd, animációk, zene, szinkron, esetleg minigame).

Viszont "nagy" problémám van, amihez a segítségeteket kérném. Teljesen zárlatos az agyam sztori írásból Játékkészítés - Page 4 Icon_scratch
Nagyon hálás lennék bármiféle sztori/feladvány ötletért. Kikötés csak annyi, hogy viszonylag egyszerű legyen, mondjuk csak valami kis problémát kelljen megoldani, mint pl a NQ1-ben. (Tehát ne valami világmegmentő, földet körülutazós legyen) Ezen belül bármilyen ötletet szívesen fogadok.

Ha valaki megdob egy jó sztorival és az annyira megtetszik, hogy arról fogom elkészíteni a játékot, akkor természetesen ki fogom írni az illető nevét a játékba, mint sztori író.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-15, 13:11

Ez nehéz kérdés... Szerintem ez nem olyan dolog, mint a babfejtés, hogy megmutatják hogy "na ezt így kell", aztán úgy csinálod. Először is attól függ, hogy milyen karaktert akarsz. Lehet valósághű, de lehet rajzfilmszerű, nagy fejjel(maniac mansion) vagy irreálisan vékony(monkey island), stb... Vannak alapok, de a nagy része az ember fantáziájára van bízva. Én továbbra is azt tudom javasolni, hogy a karaktered alap testfelépítését lesd le valamelyik profi kalandjáték egyik karakteréről. Ha kezdő vagy és teljesen fejből rajzolod, akkor félő, hogy aránytalan lesz a teste. Még ha azonnal nem is tűnik fel, később ez zavaró lehet. Szóval érdemes keresni neten egy karaktert és vagy photoshoppal/gimppel a rétegek segítségével "másolni" a testét, vagy szemmel ellesni a fontos részeket.

Ha megvagy magával a testtel, akkor lehet átszabni, olyanra amilyenre akarod. Lehet vékonyítani, kövéríteni, lehet rá rakni ezer féle ruhát, hajat, vagy arcot.

A kérdésben az se teljesen világos, hogy járkáló karaktert akarsz, vagy csak statikusat, aki csak áll/ül valahol és beszélgetni lehet vele. Ha valami speciális testhelyzetet akarsz megrajzolni, az nehezebb és könnyen el lehet rontani. Ha járkáló karaktert akarsz, az szerintem már kifejezetten nehéz. De persze nem lehetetlen. Lehet találni neten "sprite"-okat, amik segítenek a sétálás animálásában. Például itt van egy: Kép
Ha valami ilyet nézel, akkor ki tudod találni, hogy melyik képkockán hogy kéne állnia a kéznek/lábnak, hogy jól nézzen ki a mozgás.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
propet
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 1
Age : 38
Registration date : 2011. Feb. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-15, 11:31

Szevasztok. Tudnátok segíteni, bár lehet, hogy csak elnéztem valamit, de karaktert hogy lehet rajzolni?
Köszi előre is
Vissza az elejére Go down
RoliX
Támogató
Támogató
RoliX


Hozzászólások száma : 257
Age : 33
Registration date : 2008. Apr. 23.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-02-14, 14:05

Összedobtam egy rövid tutorialt, a szoba rajzolásról. Elsősorban a perspektivikus szerkesztésről szól, a színezésre nem tértem ki.

A cikk megtalálható az AMS weboldalán, a "Segítség játékkészítéshez" menüben.

Vagy itt: link a cikkhez
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2011-01-02, 18:12

Hello mindenkinek. Játékkészítés - Page 4 Icon_wink

Elkezdtem az első játékomat. Játékkészítés - Page 4 Icon_biggrin

Arról szól hogy leütnek a házamban és amikor felkelek egy raktárban találom magam.
Ha valaki szeretne segíteni a készítésében akkor írjon levelet.(karakterrajzoló és színező lenne a legfontosabb.) Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
Batman
Ritka hozzászóló
Ritka hozzászóló
Batman


Hozzászólások száma : 25
Age : 22
Registration date : 2010. Nov. 25.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2010-12-11, 19:02

daneeca írta:
Elkészült egy újabb háttér a Dani Kalandjai teljes verziójához. Várok véleményeket.

Játékkészítés - Page 4 6nappali
Nekem nagyon jó Játékkészítés - Page 4 Icon_exclaim Játékkészítés - Page 4 261945 Játékkészítés - Page 4 261945 Játékkészítés - Page 4 261945 Játékkészítés - Page 4 261945 Játékkészítés - Page 4 261945 Játékkészítés - Page 4 261945 Játékkészítés - Page 4 261945 Játékkészítés - Page 4 261945
Vissza az elejére Go down
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2010-11-28, 10:12

Szerintem nagyon jó lett. Tömör, és mégis ötletes Játékkészítés - Page 4 Icon_smile Voltak benne pici hibák, de az elenyésző. Csak gratulálni tudok Játékkészítés - Page 4 Icon_wink Így tovább Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
HomeGnome
Látogató
Látogató
HomeGnome


Hozzászólások száma : 11
Age : 46
Registration date : 2010. Apr. 17.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2010-11-28, 09:33

daneeca írta:
Jól látom, hogy a Minigame Horror versenyen az Áramszünet a 3. helyezett lett? Gratulálok hozzá

Igen, köszi! Játékkészítés - Page 4 Icon_smile Ha nem az utolsó héten állunk neki, akkor hosszabb kaland lett volna belőle, így viszont kicsit rövidke lett, de azért remélem tetszett. Játékkészítés - Page 4 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://jatekfejlesztes.hu
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime2010-11-26, 19:28

Jól látom, hogy a Minigame Horror versenyen az Áramszünet a 3. helyezett lett? Gratulálok hozzá
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
Ajánlott tartalom





Játékkészítés - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Játékkészítés
Vissza az elejére 
4 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Pilcz Studios fórum :: Egyéb-
Ugrás: