Pilcz Studios fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pilcz Studios fórum

Pilcz Studios fórum
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Játékkészítés

Go down 
+35
TigerGirl
propet
RoliX
Batman
barnabás
HomeGnome
Stein Péter
InsaneWizard77
Rajongó1.3
sdomi
akos
Csabeeh123
carlosinho
tarodid
zombiman123
simike47
Achu
Mitanni
csabi107
Rowland
Buldozerjoe
Norbii
ATI Radeon (Dreamgames)
TaPeti
indy32
Devrick
palpinty
vegita24
daneeca
Roli
GERY
tomin
rider17
Bandi
placyd
39 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-25, 08:33

Én vágom Játékkészítés - Page 6 Icon_wink Játékkészítés - Page 6 Icon_biggrin
Amúgy a Rooms-ban a Main backgroundot legörgeted és Import new background.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-20, 17:20

Szívesen Játékkészítés - Page 6 Icon_smile
Nincs véletlenül közöttetek egy olyan ember, aki vágja az AGS 3 programot? Nem? ... Senki? ... Mindegy, csak kíváncsi lettem volna, hogy hol a fenébe lehet hátteret animálni. A gyorsaság állítását már megtaláltam, de hogy hol lehet betenni a képeket... Fogalmam sincs...
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-19, 18:18

Nagyon köszönöm.Sokat segítettél.Játékkészítés - Page 6 Icon_wink
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-17, 17:23

Bocs pár dolog itt-ott kimaradt.

A 2-esben:
Y=karakter script név
X=Inventory script neve
Z=Inventory 2 script neve
W=Új inventory script neve

A 4-esben:
Ha aktiválni akarod a dialógusokat, akkor az adott helyre beírod a következőt:
dX.Start();
X= a dialog script neve
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-17, 17:16

1.
Az ajtó hotspot interakciójába írod a következőt:
cX.ChangeRoom(Y,Z);
ez tesz át másik szobába
X=Karakter Script neve
Y=Vízszintes Koordináta
Z=Függőleges koordináta

2.
Inventory items/Az adott tárgy/Interaction/Use inventory on this item/Ide írod scriptbe a következőt (A pirosat ne!):
if (player.ActiveInventory==iX){ -X tárgyal való kattintás interakciója
cY.LoseInventory(iX); -Törli az első tárgyat
cY.LoseInventory(iZ); -Törli a második tárgyat
cY.AddInventory(iW); -Hozzáad egy új tárgyat, a kettő kombinációjaként
}

Ezzel törlődik a listáról a két tárgy és a helyükre egy új jön

3.
Views/New View/ Minden irányba beteszed a karakter tátogós rajzait
Characters/A karakterednél A Speech View-ben kiválasztod azt a számú View-et ahol a beszéd rajzok vannak.

4.
Ezt nem igazán értem mit akarsz, de, amit én értettem belőle azt leírom.
Settings/Interactions (kis i betű)/First time player enters room - ha ezt választod akkor mikor először jársz a pályán az adott interakciók végrehajtódnak. Írd be ide scriptként, hogy cX.Say("BlaBla");
X=Karakter Script neve
BlaBla=A karakter szövege
Ha így scriptben írod, akkor nem téglalapban jelenik meg a beszéd.

Ha kiválasztóst akarsz, akkor a Dialogs menüben kell tevékenykedned.
Először megadod script name-ba a beszélgetés nevét. Létrehozol annyi optiont ahány lehetőséget akarsz.
Bemész Edit scriptbe és a @S // dialog startup entry point alá írod, hogy return, ezzel betesz a választási listába. A return elé írhatsz esetleg valami köszönést is, hogy a lista megjelenése előtt köszönjen a két karakter.

@S // dialog startup entry point
X: Szia!
Y: Szia!
return

X= Karakter 1 script neve
Y= Karakter 2 script neve

Minden option alatt megcsinálod a beszélgetéseket ez alapján.
Figyelem: Mindegyik végére kell a return szó, különben nem fog visszamenni a listához!

Utolsónak csinálj egy elköszönős optiont. Ezzel tudsz majd mindig kilépni a listából és folytatni a játékot, ennek a végére stop szó kell, ezzel eltűnik a lista.

Ha azt akarod, hogy ha egy optiont csak egyszer lehessen kiválasztani (Tehát az első választás után eltűnjön a listáról), akkor a return előtti sorba az option-off kifejezést kell írni. Ugyanígy ha meg akarsz egyet jeleníteni az egyik option végigjátszása során, csak ott option-on kell, és az Option neveknél jobb oldalt ki kell kapcsolni a Show-t, ezzel nem fog látszani alapból az adott option.

5.
Itt animálni kell a karaktert. A tátogós résznél megismert módon létrehozol új Viewet. Beteszed a képet. Aztán ahol lehajol beírod az inerakcióba a következőt:
cX.LockView(Y);
cX.Animate(Z, W, eOnce, eBlock, eForwards);
cX.UnlockView();

X=Karakter script neve
Y= Az adott View száma
Z= A loop száma a View-en belül
W= Az animáció gyorsasága
eOnce= Csak egyszer játsza le az animációt
eBlock= Ezt nem tudom pontosan, mire jó, de sokszor be kell írni, hogy egyáltalán megmozduljon a katakter.
eForwards= Előrefelé játszódjanak le a képek

Na azthiszem mindenre válaszoltam, ha valami nem világos, csak írj.
Jó játékkészítést!
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-17, 06:13

Sziasztok.Vannak kérdéseim az ags ről.

- Hogy lehet h kézzel kattolok az ajtóra és másik szobába vagyok?
- Hogy lehet két tárgyat kombinálni?
- Hogy lehet beállítani h a karakteremnek mozogjon a szája beszéd közben?
- Hogy lehet megcsinálni h :ha elkezdődik a játék beszélek,hova kell írni a szöveget amikor beszélek,meg h beszéd közben lehessen választani mit mond,meg hogy beszédnél normálisan írja ki ne téglalapba a szöveget?
- És még hogy ha lehajolok 1 tárgy-ért az hogy kell beállítani hogy lehajoljon?

Ennyi kérdésem van.Ha valaki megmondja a választ itt, vagy felvesz msn-en akkor nagyon megköszönném.mert a játékkészítéssel ennyi kérdésem van.
Ha megmondjátok csinálok 1 játékot.
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-16, 17:10

Szia.Szerintem vagy a gimp-et használd vagy a photo shop-ot.De a photo shop jobb.
Vissza az elejére Go down
sdomi
Látogató
Látogató
sdomi


Hozzászólások száma : 3
Age : 29
Registration date : 2010. Jul. 16.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-16, 16:56

Sziasztok. Most kezdtem el AGS-ezni. 1 kérdés...
Melyik rajzprogramot ajánljátok egy kb. Norbi's quest 2 szintű háttérgrafikához?
Vissza az elejére Go down
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-15, 13:06

Már megnéztem.jó játékokat csináltok.És megláttam azt a tutorialt hogy átlépés mésik szobába de sajnos az a gond hogy amikor rákattintok kiírja hogy: 404 meg nem találja az oldalt.Ezért is kérdeztem itt.
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-15, 12:03

http://amstudio.weboldala.net/

Játékok/Tutorialok Menüben nézz körül Játékkészítés - Page 6 Icon_wink
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
akos
Átlagos fórumozó
Átlagos fórumozó
akos


Hozzászólások száma : 83
Age : 25
Registration date : 2010. Jul. 15.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-07-15, 07:31

Sziasztok! Én még kezdő vagyok, megmondanátok hogyan kell azt hogy a játékban a kézzel rákattintok az ajtóra és egy másik szobában leszek?Játékkészítés - Page 6 Icon_wink
Vissza az elejére Go down
Csabeeh123
Látogató
Látogató
Csabeeh123


Hozzászólások száma : 2
Age : 27
Registration date : 2010. Apr. 17.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-04-17, 15:48

Sziasztok!

Minden Kedves embert felhivunk hogy az AGMST játékkészitő csapat grafikust keres első játékához.Bárki aki ért egy képszerkesztőhöz (Most nem paintra gondoltam
Játékkészítés - Page 6 Icon_biggrin) és szeretne játékot késziteni az jelentkezzen!

Elérhetőségek:
Yahoo:csaba307@yahoo.com
MSN:paloczydaniel@citromail.hu
Skype: mateka5200
E-mail:
csaba307@yahoo.com

További infóért érdeklődjetek valamelyik fenti cimen!
Üdv: Csabeeh123
Vissza az elejére Go down
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2010-04-07, 16:13

Egy kis segítségre lenne szükségem. Remélem mindenki hallott róla, hogy én is játékot készítek. Már eléggé a végső stádiumokban vagyok, és elérkeztem a szinkronokhoz, csak sajnos túl sok karakterem van, ezért egy karakternek nem találtam szinkronhangot. Ez egy tanár úr lenne. Aki szívesen elvállalná, és azért férfias hanggal rendelkezik, az legyen szíves szóljon nekem. Egyébként 76 szinkronhangból áll, de van két mondat, ami többször is előfordul, pontosabban 18-szor, tehát akkor csak 40 mondatot kellene felmondani. Na, akkor várom a jelentkezőket Játékkészítés - Page 6 Icon_wink
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-10-10, 12:10

Szerintem a lépésrajzoláshoz türelem kell. Igaz, hogy nem egyszerű, de szerintem nagy mértékben türelem az egész.
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
Bandi
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Bandi


Hozzászólások száma : 187
Age : 33
Registration date : 2008. Jan. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-10-10, 09:28

hát ahhoz kell is...
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-10-09, 06:05

Persze, alapból 8 nézetet lehet adni a karakternek. Sok sikert a lépésrajzoláshoz Játékkészítés - Page 6 Icon_wink Játékkészítés - Page 6 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
Bandi
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Bandi


Hozzászólások száma : 187
Age : 33
Registration date : 2008. Jan. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-10-08, 12:32

A karaktereket, mindig 4 irányból kell meg rajzol(szemből, hátulról, balról, jobbról)... olyat lehet hogy 6 irányból? (szemből, hátulról, balszemböl, jobbszemböl, balhátulrol, jobbhátulrol)
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-06-25, 06:04

Bandi írta:
A másik amiben kéne egy kis segítség: hogyha azt szeretném, hogy az egyik szobában másik karakter jelenjen meg de visszatérve az előző szobába, vagy tovább haladva a következőbe újra az eredeti legyen a képen. (Igazándiból a karakter ugyan az maradna csak a kép fölülről venné és ezáltal a karakter csak a nézőszög megváltozása miatt lenne másik.)

Csinálni kell egy új View-t a karakternek szintén négy Loop-pal, ahol a fel, le, balra, jobbra lépések vannak, persze itt felülről megrajzolva. Az új szoba Before fadein részébe betenni, hogy player.ChangeView(megfelelő View szám); - így ebben a szobában így fog látszódni a karakter. Persze az ebből nyíló szobák Before fadein részébe vissza kell állítani az eredeti Walking View-t. Plusz még a beszédet is be kell állítani, azt pedig a player.SpeechView=Beszéd View száma; paranccsal.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
Bandi
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Bandi


Hozzászólások száma : 187
Age : 33
Registration date : 2008. Jan. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-06-24, 13:24

A másik amiben kéne egy kis segítség: hogyha azt szeretném, hogy az egyik szobában másik karakter jelenjen meg de visszatérve az előző szobába, vagy tovább haladva a következőbe újra az eredeti legyen a képen. (Igazándiból a karakter ugyan az maradna csak a kép fölülről venné és ezáltal a karakter csak a nézőszög megváltozása miatt lenne másik.)
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-06-22, 06:22

Bandi írta:
Engem az érdekelne, hogy ha az egyik pályát/szobát hosszabbra (szélesebbre) csinálunk, akkor követi a karaktert a kép és mikor egyik sarokból a másikba sétálunk szépen araszol velünk.
Én viszont úgy szeretném megcsinálni, hogyha átléptünk egy pontot, a kép egyből a szoba másik felére ugrik átmenet nélkül, mint a diafilmek vetítésekor...
Tehát az érdekel, hogy ez igy megoldható-e, és ha igen akkor hogyan?

Lehet ilyet csinálni, mégpedig a SetViewport paranccsal. Úgy kell használni, hogy beállítasz egy pontot a képernyőn, ami a bal felső sarkot rögzíti. Ha pl. balról kezdődik a pálya és jobbra scrollozódik, akkor az 0,0 lesz. így a karaktered kimehet a bal széléig is egy scrollozós pályán, de nem fog a képernyő elmozdulni. Ide beteszel egy Regiont pl, ahova beírod a ReleaseViewport parancsot. Ezzel megszűnik ez a rögzítés és a pálya átscrollozódik. Ha itt újból rögzíteni akarod a pályát, akkor újra kiadod az első parancsot, csak az új koordinátákkal.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
Bandi
Aktív fórumozó
Aktív fórumozó
Bandi


Hozzászólások száma : 187
Age : 33
Registration date : 2008. Jan. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-06-21, 14:07

Engem az érdekelne, hogy ha az egyik pályát/szobát hosszabbra (szélesebbre) csinálunk, akkor követi a karaktert a kép és mikor egyik sarokból a másikba sétálunk szépen araszol velünk.
Én viszont úgy szeretném megcsinálni, hogyha átléptünk egy pontot, a kép egyből a szoba másik felére ugrik átmenet nélkül, mint a diafilmek vetítésekor...
Tehát az érdekel, hogy ez igy megoldható-e, és ha igen akkor hogyan?
Vissza az elejére Go down
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-05-11, 17:25

Nah akkor kérdezek. Elkezdtem beimportálni a karaktereket az AGS-be és amikor mondom hogy tök jó be van importálva, akkor látom, hogy csak egy bizonyos testrészt importált be a program. Kérdeztem már másokat, hogy miért van ez de nem tudtak eddig segíteni. Nah talán majd TI tudtok.Játékkészítés - Page 6 Icon_bounce Játékkészítés - Page 6 Icon_sad
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-04-02, 18:50

Ha felmész az oldalamra akkor sok mindenről informálódhatsz. Sőt akár szavazhatsz is a fórumon. Amúgy a 9. helyszínt csinálom a 10-ből.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
Norbii
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Norbii


Hozzászólások száma : 208
Age : 27
Registration date : 2008. Mar. 29.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-04-02, 16:47

daneeca:Hogy halad a Homeward Journey?
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-04-01, 17:31

Hát akkor szépen csüccs le a tutorial elé és csináld meg!
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
zombiman123
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 7
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 10.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: A Holló   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-04-01, 15:27

Kéne majd csinálni a Brandon Lee Holló című filmjéhez hasonló Horror kaland játékok ami egy fiatal srácról aki kiszállt egy drogos bandából és ezért meggyilkolták őt és a családját de őt a Holló egy szép napon vissza
a halálból hogy lefülelje bűnösöket és Bosszút álljón a családján! A lényeg
az hogy játék ne egyezzen a filmel! Csak a cím! Na milyen ötlet? a többiek
már úgyis szeretnének egy ilyen játékot! Valaki csináljon egy ilyet! Persze
van a tud!
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-04-01, 15:00

Annak a valaminek az interactiopbjába írd ezt:
PlayVideo("X", 1, 1);

X= a videó neve (a videót a compiled mappába tedd)
a formátumot is mögé kell írnod (pl.: wmv, mpeg, avi.. stb.);
itt egy péda:
PlayVideo("jatekjelenet.avi", 1, 1);
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
simike47
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
simike47


Hozzászólások száma : 221
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-04-01, 12:21

kössz a segítséget! Játékkészítés - Page 6 Icon_smile
Hogy kell azt hogy rákkatintok vmire kézzel akkor bedob egy videót amit és csináltam
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-31, 19:09

Úgyérted az inventory-ból? Ott beírod a pálya elejére
-ha azt akarod h csak először tűnjön el akkor frist time player-be írd ezt:
cX.LoseInventory(iy);
-ha azt akarod h mindig eltűnjön mikor erre a pályára lépsz akkor after fadein-be ugyanazt.

X= karakter sctipt neve
Y= inventory item script neve

Játékkészítés - Page 6 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
simike47
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
simike47


Hozzászólások száma : 221
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-31, 18:22

hogy kell azt, hogy ha egy tárgyat elteszek az 1-es pályán akkor a 2-es pályán is eltűnjön egy tárgy?
Vissza az elejére Go down
carlosinho
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 8
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: AGS   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-31, 14:03

na végre haladtam valamit: rájöttem h nálam a karakter a speech viewnek csak az 1.frame-jét használja tehát ezért tünt ugy h nem használja.De azt nem értem h miért nem használja a többi frame-t ugy mint a character menüpontban.Játékkészítés - Page 6 Icon_scratch
Vissza az elejére Go down
carlosinho
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 8
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: AGS   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-30, 19:08

hát ez kész próbáltam már úgy is h töröltem a view-t és ujra megcsináltam, de ugy se volt jó, aztán szerkesztettem a képeken úgy, hogy a karakter 10x jobban kinyitja a száját de ugyse jo, most már teljesen tanácstalan vagyok:no:
Vissza az elejére Go down
carlosinho
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 8
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-30, 15:45

a szöveg megjelenik de azt az anmáciot amit beraktam nem akarja használni. am kiprobáltam h beraktam Rogert, tesztelés céljábol speech viewnek, és azt használta... egyébként a characters menüpontnál az Animatenél meg normálisan animálja, látszik a szájmozgás csak játék közben nem...
Vissza az elejére Go down
simike47
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
simike47


Hozzászólások száma : 221
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-30, 10:00

Ja mindenhova kettő kell minimum.
De nekem sikerült és én display-al és nem scriptel (say-al) csináltam.
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-30, 06:25

A szöveg azért megjelenik?
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
carlosinho
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 8
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: AGS   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-29, 18:45

jaja persze.
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-29, 17:41

És olyan képet is beimportáltál amikor csukva van a szája és olyat is amikor nyitva van? mert ehhez minimum 2 kép kell. egy nyitott és egy csukott.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
carlosinho
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 8
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: AGS   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-29, 15:52

természetesen a Say parancsot szoktam használni. Importáltam minden loopba animációt de a játékban nem használja...
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-29, 14:05

Amikor a képre nézel a karakterrel, akkor milyen parancsot használsz?
Mert pl. a Display az nem a karakter beszédét jelenti. A Say paranccsal tudod megszólaltatni az embert. Lehet, hogy ez a gond?
Vagy még amire tudok gondolni, hogy nem minden loopba raktál animációt a speechview-ban.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
carlosinho
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 8
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Ags   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-29, 11:55

Jaja tuti, mivel a Character menüpontnál is amikor rámegyek a Characteremre és ott megnézem a Speech View Preview-jét akkor ott mutatja...Játékkészítés - Page 6 Icon_scratch
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-29, 07:39

Biztos, hogy minden/megfelelő képet betettél a View-be? És a karakternek biztosan a speech view-jébe biztos megfelelő View-et állítottál be?
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
carlosinho
Látogató
Látogató



Hozzászólások száma : 8
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 07.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: AGS   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-28, 19:56

sziasztok. én most kezdtem el csinálni egy játékot és az az egy problémám van vele h a karakterem nem használja a speech view-t, tehát ránézek pl egy képre és nem nyitja ki a száját pedig importáltam már a beszéléshez viewet minden pozícióból. nem tudnátok segíteni h nyissam ki a száját?Játékkészítés - Page 6 Icon_smile előre is köszi...
Vissza az elejére Go down
simike47
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
simike47


Hozzászólások száma : 221
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-22, 14:40

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Megoldottam: Olyan hülye voltamm hogy letiltottam az Useinv kurzort Játékkészítés - Page 6 474571
De a hibákból tanulunk ugyebár...
Vissza az elejére Go down
simike47
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
simike47


Hozzászólások száma : 221
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-22, 13:22

Hát nem az a baj sajnos, mert az nincs bepipálva.
Na mindegy még próbálkozom Játékkészítés - Page 6 Icon_sad
Vissza az elejére Go down
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-22, 11:39

Arra tudok gondolni, hogy a General settingsben esetleg a Don't use inventory graphics as cursors be van pipálva. Ilyenkor a tárgy képe nem jelenik meg kurzorként, ha használni akarod.
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
simike47
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
simike47


Hozzászólások száma : 221
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-22, 10:07

Sziasztok, van egy kis gondom.
Ha van egy tárgy a táskkámba, akkor hiába kattintok rá nem jelenik meg,,
"kurzonként" és ezért nem tom használni semmin
Vissza az elejére Go down
daneeca
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
daneeca


Hozzászólások száma : 422
Age : 29
Registration date : 2008. Jan. 22.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-19, 17:22

tarodid írta:
Hello! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem tudna valaki egy jó zenei aláfestést a kalandjátékomba szerezni? Ezt keresem már egy hete a neten is de nem nagyon megy...

Hello!
Azthiszem még tomin linkelte be régebben:
http://incompetech.com/m/c/royalty-free/index.html
Én is innen szedem és nekem bejön Játékkészítés - Page 6 Icon_smile
Ja és köszönöm tominnak, hogy megosztotta velünk ezt a linket akkor.
Vissza az elejére Go down
http://www.ams-studio.hu
simike47
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
simike47


Hozzászólások száma : 221
Age : 30
Registration date : 2008. Apr. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-19, 17:20

placyd írta:
Csinálsz egy Random változót a szoba scriptjének a legelejére:
int ran=Random(2);
A szám azt mutatja, hogy mennyi variáció lehetséges (ebben az esetben 3 -> 0,1,2).
Ez minden új játéknál más értéket kap (0,1 vagy 2).
Azután minden könyv interakciójában lekérdezed ezt a változót:
Első könyv interact:
if (ran==0){player.Say("Ebben a könyvben van.");}
else {player.Say("Ebben nincs");}

És így tovább minden könyvre, csak a ran változó értékét növeled.
Ahány könyv van annyi-1 ran-t kell csinálni.
Remélem világos Játékkészítés - Page 6 Icon_smile

KIRÁLY VAGY KÖSZI. Játékkészítés - Page 6 Icon_biggrin
Vissza az elejére Go down
tarodid
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
Ősfórumozó (Kiemelten aktív)
tarodid


Hozzászólások száma : 241
Age : 30
Registration date : 2009. Mar. 11.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-19, 15:14

Hello! Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem tudna valaki egy jó zenei aláfestést a kalandjátékomba szerezni? Ezt keresem már egy hete a neten is de nem nagyon megy...
Vissza az elejére Go down
http://ams-studio.hu
placyd
Tag
Tag
placyd


Hozzászólások száma : 612
Age : 44
Registration date : 2007. Nov. 19.

Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime2009-03-19, 10:02

Csinálsz egy Random változót a szoba scriptjének a legelejére:
int ran=Random(2);
A szám azt mutatja, hogy mennyi variáció lehetséges (ebben az esetben 3 -> 0,1,2).
Ez minden új játéknál más értéket kap (0,1 vagy 2).
Azután minden könyv interakciójában lekérdezed ezt a változót:
Első könyv interact:
if (ran==0){player.Say("Ebben a könyvben van.");}
else {player.Say("Ebben nincs");}

És így tovább minden könyvre, csak a ran változó értékét növeled.
Ahány könyv van annyi-1 ran-t kell csinálni.
Remélem világos Játékkészítés - Page 6 Icon_smile
Vissza az elejére Go down
http://pilczstudios.around.hu
Ajánlott tartalom





Játékkészítés - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Játékkészítés   Játékkészítés - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Játékkészítés
Vissza az elejére 
6 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Pilcz Studios fórum :: Egyéb-
Ugrás: